Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC, Red Bull ile sponsorlukta anlaştığını duyurdu

LEC, Red Bull ile sponsorlukta anlaştığını duyurdu

Riot Games, en önemli turnuvalarından biri olan Avrupa League of Legends ligi (LEC) için Red Bull ile enerji sponsorluğunda anlaştığını duyurdu. Anlaşma 2019 Bahar ve Yaz Mevsimleri’ni kapsayacak.

Bu anlaşma kapsamında LEC ve Red Bull, canlı etkinlikler süresince ve her iki mevsimin finallerinde beraber çalışacaklar.

Duyuruya göre aynı zamanda, LEC ve Red Bull Avrupa genelinde League of Legends etkinlikleri düzenleyecekler.

Avrupa League of Legends ligi, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ismi EU LCS’den LEC’e dönüştüğünden beri birçok anlaşmaya imza attı. Bu ortaklıklar arasında Red Bull’a ek olarak Logitech G, Foot Locker, DXRacer, Kia Motors, Alienware ve Shell gibi markalar yer alıyor.

Red Bull özellikle son zamanlarda espora önemli yatırımlar yapıyor. Şu anda BIG, 100 Thieves, Team Vitality, OG, North, Cloud9 ve ENCE gibi markalar ile iş birlikleri bulunuyor. Aynı zamanda Red Bull, birçok oyun için etkinliklere ev sahipliği yaparken, oyun stüdyolarını bünyesine katıyor ve yerel içerikler üretiyor.

21 Şubat’ta LEC, Bahar Mevsimi’nin ortalarına doğru izleyici sayısıyla ilgili bir güncelleme yaptı. Makaleye göre LEC’de geçen yıla göre izleyici sayısında yüzde 50 oranında bir artış meydana geldi ve günlük izleyici sayısı 1,5 milyonun üzerine çıktı. Anlık izleyici sayısında da yıllık bazda yüzde 40’lık bir artış gözlemlendi.

Esports Insider konuyla ilgili: LEC, hiç şüphesiz 2019 sezonu için yüksek profilli şirketleri, ortak ve tedarikçisi olarak bünyesinde tutarak harika bir işe imza attı. Red Bull’un espora olan yoğun ilgisi, bizlere bu konuda ne kadar ciddi olduklarını ve LEC’in organizasyon olarak da enerji içecekleri markaları için büyük bir potansiyel teşkil ettiğini gösterdi.

Via: esportsinsider