Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Singtel, Singapur’un SEA Games espor takımlarına sponsor oldu

Singtel, Singapur’un SEA Games espor takımlarına sponsor oldu

Singtel, 2019 SEA Oyunlarında Singapur'u temsil eden tüm spor takımlarına sponsorluk yapacak.

Team Resurgence, Ho Kun Xian ve tüm oyuncuları kadınlardan oluşan Asterisk takımları, PVP Elçileri sponsorluğunda turnuvada yer alacak.

PVP Esports programı, kampüs ve şirket liglerini de kapsayacak şekilde 2019'un ikinci yarısında sona erecek.

Singapur’un en büyük mobil operatörü Singtel, 2019 SEA Games’te yarışacak tüm Singapurlu takımlara sponsor olacağını açıkladı. Temsilci ekipler maddi destek alırken, aynı zamanda burs ve eğitim fırsatlarından da faydalanabilecekler. Devlet Bakanlığı, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı'ndan konukların katıldığı basın toplantısında Singtel, PVP Esports programının kapsamının, amatör bir kampüs ve şirket ligi de içerecek şekilde genişletileceğini duyurdu.

“Bu yıl, Singapur ve bölgedeki sanayi için bir dönüm noktası olacak. Singtel International Group CEO'su Arthur Lang: “Espor ve oyun sektörünün popüleritesinin katlanarak arttığını söyledi. “Amacımız, bölgedeki oyun ekosistemini büyütmek, bu sektörün Asya'da daha fazla tanınmasını sağlamak ve espor ve oyun tutkunlarının heyecanlanlarını paylaşabilecekleri alanları arttırmak. Topluluk, oyun sektörünün kurulması için en önemli temellerden biridir ve bu yeni teşviklerimizle onlara destek vermekten heyecan duyuyoruz. Buradaki topluluğun “oyuna dahil olmasını” istiyoruz.

Singapur Esports Birliği Başkanı Ng Chong Geng: “SGEA, Singapur ve bölgedeki yerel spor ekosistemini güçlendirmek için adım atan Singtel gibi bir ortakla yakın çalışmaktan gurur duyuyor” dedi. Hem SGEA hem de Singtel, Singapur'daki espor sektörünün büyümesine istediğini ve aynı paydada bulaşabilecekleri yeni ortaklarla işbirliği yapmayı dört gözle beklediklerini sözlerine ekledi.

via: esportsobserver