Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile 6.Sezonu başlıyor!

PUBG Mobile 6.Sezonu başlıyor!

PUBG Mobile 6.Sezonu için artık çok kısa bir süre kaldı.

PlayerUnknown's Battlegrounds yayıncısı Bluehol, Tencent Games ile beraber iş birliğine imza atarak 9 Şubat 2018’de PUBG Mobile’ı yayınlamıştı. Bu tarihin üzerinden 1 seneden fazla bir süre geçti ve PUBG Mobile bu süreçte sayısız başarılara imza attı. Şu anda en popüler mobil oyun olarak karşımıza çıkan PUBG Mobile’ın 200 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor.

Bluehole’un bünyesindeki PUBG Corp ekibi bu günlerde oyunun 6.sezonu için hummalı bir çalışma içerisinde. 19 Mart’ta 1.yaşını dolduracak PUBG Mobile yıl dönümünü için oyuna yeni bir tema eklemiş ve Cyberpunk kozmetiklerini duyurmuştu.

Peki PUBG Mobile 6.Sezon ne zaman başlayacak?

Eğer geçtiğimiz hafta PUBG Mobile’ı oynadıysanız bekleme bölgesindeki değişiklikleri siz de fark etmişsinizdir. Yıl Dönümü temasının eklenmesiyle beraber bekleme bölgesi adeta festival alanına döndü ve arka planda devamlı olarak müzik çalmaya başladı.

19 Mart 2019 Salı, PUBG Mobile’ın hem yıl dönümü hem de 6.sezonun başlangıcı olarak kutlanacak. Bu bağlamda 5.sezon da 18 Mart’ta sona erecek, yani yeni sezon için 48 saatten az bir süre kaldı.

6.Sezon’da neler değişecek?

PUBG Mobile, geçtiğimiz günlerde Resident Evil ortaklığıyla beraber zombi modu olan Survive Till Down’u duyurmuştu. Oyuna bu gibi modlar ile yeni bir soluk getiren PUBG Corp ekibi, bu projelere devam edecek gibi gözüküyor. Bu bağlamda oyuna Cyberpunk temalı yeni kozmetikler eklenecek ve Yıl Dönümü için yeni bir etkinlik düzenlenecek. Detaylar henüz duyurulmadı.

Liglerin sıfırlanıp sıfırlanmayacağı ise hala merak konusu.

Son olarak PUBG Mobile’de 6. Sezonun başlamasının hemen ardından 22 Mart’ta PUBG Mobile Open Club 2019’a kayıt olan oyuncular Ekip Yarışması’nda elemeleri geçebilmek için savaşacaklar.

Yeni sezonla ilgili tüm gelişmeleri ve haberleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz: