Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six’ten TSK’ya

Rainbow Six’ten TSK’ya

Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yayımladığı videoda tanıtılan yeni dronelar, Rainbow Six Siege sevenlerini bir hayli heyecanlandırdı.

Ubisoft yapımı Rainbow Six Siege, gerçekçi olması ve sürekli yenilikler katılarak güncel tutulan bir oyun olması sebebiyle popülerliğini asla kaybetmiyor hatta gün geçtikçe sahip olduğu kitlesini genişletmeye devam ediyor. Bu gerçekçilik ise sadece grafiklere ve oyun senaryosuna aktarılmış dersek yanlış olur. Oyun içindeki karakterler ve ekipmanlar da bu gerçekçilikten payını almış durumda. Birkaç yıl önce, Recon Robotics tarafından NATO için tasarlanan ve üretilen dronelar gibi askeri ekipmanlar, Rainbow Six’te bir ışık yakmış ve bu tür gerçek eşyaları oyun içinde de görmeye başlamıştık. Şu anda ilham alan değil ilham veren noktada duran isim ise Rainbow Six Siege. Rainbow’da yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üreteceği, oldukça ortak özellikleri olan ve ordu envanterine girecek drone modeli, tamamen yerli olarak Türk mühendisler tarafından üretilecek. Videoyu izleyerek drone hakkında birçok bilgiye ulaşılabiliyor. Örneğin; hava koşulları, karanlık alanda kullanım, dayanıklılık, hareket işlevi ve uzaktan kontrol gibi birçok konuda detaylı anlatım yapan videonun ardından drone hakkındaki gelişmeler merakla takip ediliyor. Temmuz ayına kadar geliştirelecek olan dronelar, seri üretime başlamadan önce harekât alanlarında denenecek ve ardından kullanım için ordu envanterindeki yerini almaya başlayacak.

TSK’nın drone tanıtım videosu

İlerleyen günlerde de oyuna dâhil edilecek ya da oyun ekipmanından gerçeğe dönüşecek şeyler olacak mı hep birlikte göreceğiz.