Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Telefonlardan da oynanabilen 5 efsane PC ve konsol oyunu

Telefonlardan da oynanabilen 5 efsane PC ve konsol oyunu

Oyun oynamak gerçekten de en keyif veren aktivitelerin başında yer alıyor. Bazı oyunlar heyecanlandırırken, bazı oyunlar sizi maceraya doyuruyor. Bazıları sosyalleşmenizi sağlarken, bazıları farklı evrenlere ışınlanmayı sağlıyor. Yıllardır hayatımızda yer alan oyunlar keyif verici birçok alternatifiyle karşımızda duruyor. 

Zamanında PC'de oynarken keyif aldığımız efsane oyunların mobil oyunlarının da olduğunu biliyor muydunuz? Bu oyunların bir kısmı mobil tarafta, PC tarafındaki oyuncu sayısını geçmiş durumda. Peki bu oyunlar hangileri?

Max Payne

Popüler hastane sahnesiyle akıllara kazınan Max Payne, bir dönemin çocuklarının internet kafeye gitme sebebi olarak da biliniyor. Remedy Entertainment’in imzasını taşıyan 2001 yılında çıkan oyun, biraz önce de belirttiğimiz gibi oyuncular tarafından oldukça seviliyor. Oyuncuların karşısına bu sefer mobil tarafta çıkan efsane oyunun Play Store fiyat etiketi, 12,99 TL olduğu görülüyor.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Konsol tarafında kullanıcıların karşısına çıkan Star Wars: Knights of the Old Republic, 2003 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulmuştu. Oyun ilk etapta Xbox konsolu için sunulmuş olsa da zaman içinde akıllı telefonların uygulama mağazasına taşındı. Google Play Store ve App Store üzerinden oyunculara sunulan oyunun ücretli olarak oynandığını belirtelim.

Play Store için, 64,99 TL ödemeniz gerekiyorken, App Store kullanıcıları 69,99 TL ödüyor.

Grand Theft Auto 3, Vice City ve San Andreas

Rockstar Games’in en popüler oyunları arasında yer alan GTA’yı 3 boyuta taşındığı ilk oyun olan GTA 3 ile birlikte 80’li yıllara yolculuk ediyorsunuz. Oyuncular tarafından en çok sevilen GTA serisi olan GTA 3 Vice City ve San Andreas, Google Play Store ve App Store'daki sayfalarından ücretli seçenekleriyle indirebiliyorsunuz.

Final Fantasy I – VII, IX

Final Fantasy serisi JRPG denildiğinde akla gelen oyunlardan birisi olarak biliniyor. Bunun yanında uzun bir geçmişi bulunan oyunun, oyuncu sayısı da buna bağlı olarak oldukça yüksek. Bu başarısını mobil oyun olarak devam ettirmek isteyen oyunun geliştiricileri hem

Google Play Store için hem de App Store için oyunu sunmuşlar.

Life is Strange

Derin hikayesi, soft oyun dinamikleri ve etkileşimli bir oyun olmasından kaynaklı olarak oldukça sevilen Life is Strange serisi, 2015 yılında Square Enix’in elinden çıktı. Konsol tarafında da PC tarafında da sevilen oyun nihayet mobil tarafa da geldi ve beş farklı bölüm seçeneği ile karşımıza çıkıyor.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz sunulan oyunun karantina günlerinde huzur veren havası kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor, bizden söylemesi.