Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Pazar günü aktivitesi: Evden çevrim içi olarak gezebileceğiniz müzeler

Pazar günü aktivitesi: Evden çevrim içi olarak gezebileceğiniz müzeler

Artık birçok kişi için Pazar gününün bir önemi kalmamış olsa da yine ailenizle ya da kendiniz merak ettiğiniz ve seyahat edemediğiniz müzeleri gezebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden gezebileceğiniz bazı müzeler olduğu gibi bir de mobil uygulamalar üzerinden gezebileceğiniz yerler bulunuyor.

Google Arts & Culture

Sizi saatlerce oyalayacak ve yeni bilgiler öğrenmenizi sağlayacak interaktif bir müzeye ulaşmanızı sağlayan bu uygulama Google Arts & Culture. Evinizden ayrılmadan sanat, tarih ve kültürü deneyimlemeyi sağlayan bu Google uygulaması, size keyifli dakikalar yaşatacak. Mobil uygulamasının yanında bir de internet üzerinden keşfedilebiliyor.

Google Arts & Culture uygulamasında telefonunuzun kamerasını erişmek için kullanabileceğiniz birkaç özellik bulunuyor. Bu yüzden interaktif bir deneyim ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanından inanılmaz başyapıtlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Uygulama hem App Store’da hem de Play Store’da ücretsiz olarak sunuluyor.

Art Projector

Evinizde ünlü sanat eserlerinin sergilenmesinin nasıl bir şey olduğunu hiç merak ettiniz mi? Google’ın uygulamasının bu kısmında,  sanat eserlerinin 3 boyutlu görüntülerini AR kamerası sayesinde evinizde nasıl duracağını gösteren ve evinizi bir sanat galerisine dönüştürebilecek bir özellik taşıyor.

Pocket Gallery

Bu mobil uygulamayla birlikte telefonunuz tam bir sanat galerisine dönüşüyor. Uygulama, tarih boyunca yaşamış her sanatçının koleksiyonlarına göz atmanızı sağlayan renkli bir uygulama. Ünlü ressamların ünlü eserlerine bakmak artık tek tık ile mümkün oluyor.

Louvre Müzesi’ni sanal bir şekilde gezmek

Fransa’nın başkenti Paris’te konumlandırılan ve yalnızca ikonik görüntüsüyle değil içinde yer alan önemli eserlerle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Louvre Müzesi’ni gezmek isteyenler için oluşturulan internet sitesi size sanal bir müze deneyimi sunuyor. İnternet üzerinden müzeyi gezmek isteyenler içni sitenin linkini buraya bırakıyoruz.

Türkiye’deki şehirleri internet üzerinden gezmek isteyenler için de bir internet sitesi bulunuyor. Türkiye’deki müzeleri gezmek isteyenleri ise şu bağlantıya alalım.