Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Söylentilere göre PlayStation, çalışanlarına tam maaş vermeye devam edecek

Söylentilere göre PlayStation, çalışanlarına tam maaş vermeye devam edecek

Bütün dünyanın gündeminde ne yazık ki corona virüsü var. Turnuvalar, organizasyonlar iptal oluyor, şirketler çalışanlarına izin veriyor, birçoğu ise evden çalışma yöntemine geçiyor. Söylentilere göre dünyanın en büyük video oyun markası PlayStation da salgın nedeniyle yeni yöntemler bulmaya çalışanlar arasında.

PlayStation, tedbiri elden bırakmamak ve aynı zamanda çalışanlarına da zor zamanlar yaşatmamak için bir takım kararlar almış durumda. Daha önce evden çalışma sistemine geçen şirketin, işçilerine tam maaş verme kararı aldığı söyleniyor.

İşçilerinin evden çalışabilme durumuna bakmaksızın PlayStation, 30 Nisan’a kadar bütün çalışanlarına tam maaş verecek. Şirket, buna ek olarak da işçilere tek seferlik $1,000’lık bir ödeme yapacak. Alınan bu kararlar şimdilik Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da çalışan işçiler için geçerli olacak.

Büyük şirketlerin bu şekilde kararlar alması çok önemli. Sektörde bulunan diğer firmalara örnek olabilecek bu davranışlar, pandeminin oluşturabileceği tahribatı da olabildiğince aza indiriyor. PlayStation’ın bu uygulamayı en kısa sürede dünyadaki her yerindeki çalışanları için yapmaya çalışacağı da söylentiler arasında.

Şirkete bağlı oyun stüdyoları da 27 Mart’ta yayınladıkları bir bildiriyle beraber evden çalışmaya başladıklarını duyurmuşlardı. Bu durumun, yakın zamanda çıkması planlanan oyunların da ertelenmesine yol açabileceği konuşuluyor.