Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mobil oyunların parlayan yıldızı: Brawl Stars

Mobil oyunların parlayan yıldızı: Brawl Stars

Karantina günlerinin vazgeçilmez eğlencesi haline gelen mobil oyunlar ekran ile geçirilen vakti de yüzde 100 oranında artırmış durumda. Bu noktada ise bazı oyunlar popülerliğini de iyice katlıyor. Popülerliğini katlayan mobil oyunlar arasında yer alan Brawl Stars, 15 Haziran 2017 tarihinde oyunseverlerle buluşmuş çok oyunculu bir mobil oyun. 

Oyunun aradan geçen yaklaşık üç yıla rağmen neden şimdi bir yıldız gibi parladığı merak konusu olurken, oyun içi dinamiklerin başarılı olması çok oyunculu olması ve ücretsiz olması gibi özelliklerinden dolayı tercih edilmesi tahmin edilebilir. 

Brawl Stars, oyuncuların diğer oyunculara ve bazı durumlarda bot rakiplerine karşı çoklu oyun modlarında savaştığı çok oyunculu bir çevrim içi savaş arenası (MOBA) oyunu olarak tanımlanıyor. Oyuncular, her biri benzersiz saldırı veya savunma kitine sahip olan kilitleri açtıkça birkaç savaşçı arasından seçim yapabiliyorlar. 

Hem iOS hem de Android tarafta kullanıcıların karşısına çıkan mobil oyun, renkli dinamikleriyle dikkat çekiyor. Battle Royalevari bir modu dahi bulunan oyunun Google Play Store puanlamasında 4,4 yıldız aldığını görüyoruz. 10 milyonun üzerinde puanlaması yapılan oyunun son günlerde en popüler oyunlar arasında yer aldığınız görüyoruz. 

Oyunun en çok eleştirilen yanı ise oyun modlarının az sayıda olması. Kullanıcılar oyun modlarının artmasıyla oyuna olan ilginin daha da artacağının sinyallerini veriyor.