Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Vitality 14 milyon euro daha yatırım aldı

Team Vitality 14 milyon euro daha yatırım aldı

Fransa merkezli espor organizasyonu Team Vitality, espor yatırım fonu Rewired.GG’den 14 milyon euroluk bir yatırım daha aldı.

2018 yılının Kasım ayında yine aynı fondan 20 milyon euro yatırım alan organizasyonun topladığı yatırım 34 milyon euroya yükseldi. Vitality bu fonu organizasyonu büyütmek ve Çin ile Hindistan’a açılmak için kullanacak.

Yatırımın dışında Team Vitality yeni merkezi olan V.Hive’ı da duyurdu. Paris’te halka açık olan 1000 metrekarelik yeni merkez üç katlı olacak ve içinde gaming house, yayın kabini, içerik stüdyosu, WebTV stüdyosu ve ofisler barındıracak. V.Hive’ın daha önce Dallas Cowboys’un AT&T stadyumundaki merkezini de tasarlayan HKS tarafından oluşturulduğunu ekleyelim.

Aldığı yatırım hakkında bir açıklama yapan Team Vitality CEO’su Nicolas Maurer, takımın 2013 yılında 10.000 euroyla başladığını, Rewired.GG’den aldıklarını önceki yatırım ile birlikte şimdi alınan yatırımın sektörün büyüdüğüne ve organizasyonun gücüne işaret ettiğini belirtti. Maurer aynı zamanda bu yatırımın Vitality’nin büyümesine büyük bir katkıda bulunacağını da sözlerine ekledi.

Organizasyon Çin ve Hindistan açılımıyla beraber yatırımı yeni oyuncuları bünyesine katmak ve globaldeki yeni ürün satışı için de kullanacak.