Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Esports kurucusu Efe Kethüda Forbes 30 Yaş 30 listesinde!

Flank Esports kurucusu Efe Kethüda Forbes 30 Yaş 30 listesinde!

Forbes dergisi tarafından "Başarılarıyla ilham veren 30 yaşın altında 30 Türk" listesinde Flank Esports Kurucusu ve CEO’su Efe Kethüda’da yer aldı. Sanat, spor, bilim, siyaset ve iş dünyasından seçilen bu liste Türkiye’de ilk kez açıklandı.

Farklı sektörlerde kuralları değiştiren, başarılı hikayelere sahip, Sümeyye Boyacı (Yüzme/Sporcu), Cedi Osman (Profesyonel Basketbol Oyuncusu), Aleyna Tilki (Müzisyen), Rümeysa Kadak (Milletvekili), Nisan Ak (Orkestra Şefi) isimleri yer aldı.

Efe Kethüda, Türkiye’nin en büyük espor platformlarından biri olan Flank Esports’u kurdu. Kethüda, uzun yıllar profesyonel olarak basketbol oynaması dışında lise yıllarında masa tenisinde Dünya 2.’liği yaşadı. VDWS Windsurf eğitmenliği dışında Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda, kategorisinde Türkiye 2.liği yaşadı ve aktif olarak ralli şampiyonasında yarışmalara devam etmektedir. Spor dallarında elde ettiği başarıları iş dünyasıyla birleştiren Kethüda, büyüyen espor ekonomisi fırsatını kaçırmadı ve 2017’de Türkiye’nin en büyük espor platformu Flank Esports’u kurdu.

Kurulduğu ilk yıl Cannes Lions, DLD Tel-Aviv gibi dünyanın en prestijli teknoloji fuarlarına seçilen tek Türk Start-up olurken TÜBİTAK’dan Ar-Ge desteği aldı. Bugün geldiği noktada tüm espor severlerin tüm dünyadaki espor liglerinin fikstürlerini takip edebildiği, maçları canlı izleyebildiği, oyun veya espor hakkındaki tüm içeriklerine ulaşabildiği, yapay zeka tabanlı dünyada ilk ve tek olan LoL fantezi ligi oyununda kullanıcılarına kendi takımlarını oluşturup ligde yarıştırabildiği bir platform olarak hizmet vermeye devam ediyor. 

Kethüda, kariyerine 2010 yılında KTH Event Agency ile başladı ve 5 farklı ülkede, 50’den fazla marka ile 500‘den fazla proje tamamladı. KTH, 2016 Yılında Red Herring Europe 100’de Avrupa’nın en iyi yüz şirketinden biri oldu. 

Flank Esports ailesi olarak bizi 30 Yaş Altı 30 listesine layık gören herkese teşekkür ederiz.