Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tarayıcı üzerinden oynanabilen bağımlılık yaratacak 5 oyun

Tarayıcı üzerinden oynanabilen bağımlılık yaratacak 5 oyun

Bazen oyunları bilgisiyarımıza yüklemeyi beklemek istemeyebiliriz ya da istediğimiz oyunun bilgisayarımızda çalışmaması gibi durumlar ile karşılaşabiliriz. Bu ve benzeri durumlar karşısında en önemli alternatifler arasında yer alan tarayıcılar üzerinden oynanabilen oyunlar, birçok kişinin kurtarıcısı. Mobil oyunlardan sıkılanlara, farklı alternatif arayanlara ya da bilgisayardan oyun oynamayı sevenler için eğlenceli ve basit olmasıyla bağımlılık yaratacak 5 tarayıcı tabanlı oyun listesi karşınızda. 

Öncelikle burada listelediğimiz oyunlar tarayıcılarda oynanabilen ve oldukça basit dinamikler sunan oyunlar olacak. 

Agar.io

Bir süredir bilenen ve oldukça popüler olan tarayıcı tabanlı Agar.io, bu tarz oyunların da atası olarak kabul ediliyor. Sonuna ''io'' takısı alan oyunların eğlenceli dünyası sürekli büyüyen ve çevrim içi olarak oynayabildiğiniz bir yılan oyunu gibi. Agar.io'da minik bir daire olarak başlarsınız ve önünüze çıkan her minik topu yediğinizde büyümeye devam edersiniz. Elbette düşmanlarınız var ve sizi yemeye çalışıyorlar onlara yem olamamak için eğer sizden daha geniş hacimliyseler onlardan kaçmalısınız. Eğer sizden küçük bir rakip görüyorsunuz onun üstüne doğru gitmekten korkmayın ve yiyin. Rekabet odaklı bir oyun olan Agar.io bir süre sonra bağımlılık yapan oyunlar arasında yer alıyor. 

Benzer oyunlar için Hexar.io, Lordz.io ve Lasersharks.io deneyebilirsiniz.

Pacman

Bildiğimiz Pacman oyununu tarayıcı oyununa çeviren Google'ın oyunu oldukça eğlenceli. Konsol oyunu görünümünde olan olan Google'ın Pacman'ınde tek fark bilgisayar tuşları ile kendinizi yönlendiriyor olmanız. Klasik oyunlardan hoşlananlar için oldukça eğlenceli bir alternatif. 

Oyunu oynamak isteyenler için link bırakıyoruz. 

Slither.io

Agar.io benzeri ama biraz daha farklı bir tasarımı olan oyunun mantığı aynı şekilde işliyor. Agar.io'dan biraz daha zor olan oyunun tek farkı düşmanınızı yiyemiyor oluşunuz. Yiyerek büyüdüğünüz bir yılanı kontrol ettiğiniz oyunda, doğru zamanı yakalarsanız rakibinizi kendi yılanınıza ekleyebilirsiniz. 

Warbrokers.io

İster silah tabanlı Battle Royale moduyla oynayın isterseniz normal moduyla oldukça eğlenceli bir oyun. War Brokers'ın kilidini açmanız ve kullanmanız için birçok farklı silahı ve makinesi bulunuyor. Silahlar zamanla açılıyor, ancak kendinizi savunmak için zaten bir tabanca ve bir tüfekle oyuna başlıyorsunuz. Helikopter ve tanklar gibi araçlar, elbette kontrol edebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz harita çevresinde bulunabiliyor. Bir hesaba giriş yaparsanız, tonlarca küçük görev ve ödül ile karşılaşırsınız.

Town of Salem

Klasik bir rol yapma oyunu olarak görülmesi gereken Town of Salem, köylü/vampir gibi kasaba ve mafya oyunu olmasıyla dikkat çekiyor. Oldukça eğlenceli olan bu oyun sizde gerçek anlamda bağımlılık yapabileceğini söyleyebiliriz.