Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Stresli olanlar için sessizliği ile huzur veren 5 mobil oyun

Stresli olanlar için sessizliği ile huzur veren 5 mobil oyun

Şu sıralar gerçekten de çok stresliyiz. Bazılarımız bu karantina sürecinde geceleri kabus gördüğünü, bazılarımızın uyku düzenin bozulduğunu ya da çok uyuyarak fazla miskin hale geldiğini söylemek mümkün. Peki biz Flank olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz dersiniz? Elbette bu durumları aşmak için oyunlara başvuranlar için rahatlatıcı bir mobil oyun listesi ile.

Gelin sizin için hazırladığımız sakinliği ile huzur veren mobil oyunlar listesine bir bakalım.

Viridi

Bitkileri çok seviyor ancak evinizde bakamıyorsanız neden sanal ortamda bakmayasınız ki? Viridi de tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Silahlı oyunlardan uzaklaşmak isteyenler için sanal bitki besleme oyunu olan ve hem iOS hem de Android için ücretsiz sunulan Viridi, küçük saksı bitkilerini gerçek zamanlı olarak büyütmenize dayanıyor.

Penguin Isle/ Penguen adası

Bir ara çevrim içi olarak oynanabilen Club Penguin vardı. Penguen temalı oyunlar nedense çok tatlı oluyor. Kış temasının benimsendiği oyunlar ise bir şekilde yaz mevsiminde oynandığında huzur veriyor. Penguen adası oyunu da tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Mobil oyunlar arasında ücretsiz ve her iki platform için de sunulmasıyla dikkat çeken oyunda, küçük bir buzdağından bir yerleşim yeri inşa edebileceğiniz aslında klasik bir ‘’inşa etme’’ oyunu. 

I Love Hue

I Love Hue oldukça basit bir oyun olarak konumlandırılabilir.  Renkleri görsel olarak tatmin edici bir sırayla elde etmek için renk karolarını hareket ettirmeniz gerekiyor. Minimum grafiklerin ve elbette renklerin yumuşak tonlarının yanı sıra, pratikte bu oyunla ilgili her şey sizi rahatça oynamaya davet ediyor. Zamanlayıcı yok, kazanacak puan yok ve baskı yok.

Oyun ücretsiz olarak her iki uygulama mağazasında da mevcut.

Mekorama

Mekorama'da, 50 bulmaca dolu bölüm bulunuyor.  Oyunda biraz beceriksiz ama çok sevimli bir robotu yönetiyorsunuz. Küçük adaların bölümleri etkileşimli olduğundan ve robotunuzu gitmesi gereken yere götürmek için hareket ettirilebildiğinden bu oyuna dokunmaktan daha fazlasını yaparsınız.

Başarılı 3D grafikler, pürüzsüz sesler ve bir zamanlayıcı olmaması ya da hepsi bulmacayı kendi hızınızda anlayıp çözmenize izin veriyor. Ayrıca, her seviye farklı bir meydan okuma sunuyor, bu yüzden yeni şeyler bulmaya devam edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Shadowmatic

3 boyutlu nesnelerin gölgeleri hoşunuza gider mi? Eğer cevabınız evetse, Shadowmatic tam size göre. Elektrikler kesildiğinde mum karşısında duvara yansıtarak oynadığınız oyunlar var ya, bu, onun çok daha gelişmiş bir mobil oyun versiyonu. Shadowmatic, bir nesneyi gölgesiyle tanıdık bir şekil oluşturmak için hareket ettirirken gerçekten odaklanmanızı (hayal gücünüzün uçmasına izin verirken) başarılı 3D grafikleri ve ortam seslerini karıştırır. Burada baskı yok, bu yüzden hangi havalı şekilleri yapabileceğinizi keşfetmeye zaman ayırabilirsiniz.