Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Küresel pazara açılan oyun performansıyla uçuracak Sharp Aquos Zero 2 özellikleri neler?

Küresel pazara açılan oyun performansıyla uçuracak Sharp Aquos Zero 2 özellikleri neler?

Mobil oyuncular telefon tercihlerinde hem ekran performansına hem işlemciye hem de telefonun ısınıp ısınmamasına bakıyor. Dünyanın ilk 240 Hz ekranlı telefonu Sharp Aquos Zero 2 geçen yıl tanıtılmıştı. Telefon belirli bir ilgi topladıktan sonra nihayat yurt dışı pazarına açılıyor. Akıllı telefonun 8 aylık Japonya macerasının ardındın yurt dışına açılıyor. Bunun ilk durağı ise Tayvan oluyor.

Akıllı telefon devleri 144 Hz’lik ekranlar sunarken Gelin Sharp Aquos Zero 2, 240 Hz ekran yenileme hızıyla fark yaratıyor. Telefon yalnızca Japonya’da satılıyordu ancak artık yurt dışı pazarına da açılmaya başladı.

Telefonun güçlü bir tasarımı bulunmasının yanında ekran deneyiminin de oldukça başarılı gözüktüğünü söyleyelim . Telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 855 amiral gemisi yonga setinden alıyor.

İşlemciye ek olarak 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile sunulan telefonun FHD+ çözünürlüklü ekranına ve 244 Hz ekran yenileme hızı eşlik ederken aynı zamanda, 6,4 inçlik OLED ekranıyla canavar gibi bir mobil oyun deneyimi sunuyor.

Gelelim akıllı telefonun kamera özelliklerine, 4K 30 FPS video kaydını destekleyen 12,2 MP + 20 MP’lik ikili arka kamera kurulumuna, 1080p 30 FPS video kaydını destekleyen bir de 8 MP’lik özçekim kamerasının eşlik ettiğini söyleyelim.

Telefonda 3.130 mAh’lik batarya bulunuyor. Telefon Tayvan’da 670 euro’ya alıcı buluyor. Avrupa pazarında da benzer bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkması bekleniyor.