Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Steam de Epic Games’in bir süre önce yaşadığı sorunu yaşıyor

Steam de Epic Games’in bir süre önce yaşadığı sorunu yaşıyor

Steam Yaz İndirimleri her yıl oyunseverlerin takip ettiği ve platforma akın ettiği bir döneme denk geliyor. Maalesef ki Epic Games'in GTA 5'i ücretsiz yaptığı zamanki gibi Steam de yoğun talep sebebiyle çöktü. Özellikle Avrupa bölgesinde yaşanan yoğunluk sebebiyle kullanıcılar tarafından çöktüğü bildirilen Steam için çalışmaların sürdüğü aktarılıyor. 

İndirimler yeni oyunları denemeyi seven kişiler için bulunmaz bir nimet gibi oluyor. Hem bir süredir bekledikleri oyunları alabilen oyuncular hem de yeni birçok oyunu uygun ve indirimli fiyatlara deneme fırsatı yakalıyor. Özellikle karantina döneminde yoğunlukla kullanılan oyun platformları salgının hala devam etmesiyle yoğunlukları da artarak devam ediyor. 

Oyun bile oynamayan birçok kişinin oyunlara başlamasıyla devam eden Corona virüsü sürecinde Steam Yaz İndirimleri sebebiyle platformun çökmesi aslında şaşırtmıyor zira milyonlarca kullanıcı aynı anda oyun satın almaya çalışıyor ve Steam sunucuları da yetersiz kalıyor. Söz konusu sorunlar hakkında sosyal medya üzerinden paylaşım yapan kullanıcıların sorununa yönelik kesin bir açıklama gelmiş değil.