Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nihayet belli oldu: İşte PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı

Nihayet belli oldu: İşte PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı

Sony haziran ayının en çok beklediği etkinliklerden birisini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmişti. Oyun konsolu PS 5 hakkında daha fazla detayın beklendiği etkinlik maalesef beklentilerin biraz altında kalarak, PS 5 oyunlarının tanıtımının gerçekleştiği bir etkinliğe dönüşmüştü. Etkinlikte PS 5'in nasıl görüneceğini görsek de render görüntülerinin ötesine geçilmemişti. 

Bu detayların ardından oyunseverler, PlayStation 5'in fiyatı ve çıkış tarihi noktasındaki sorular ile karşı karşıya kalmıştı. Zira ne zaman çıkacağı ve ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olunacağı bilinmezlik içindeydi. Yeni sızdırılan bilgilere göre, oyun konsolunun çıkışı için çok beklemeyeceğiz.

Sızıntılarıyla bilinen IronManPS5 adlı Twitter kullanıcısının iddiasına göre yaz döneminde birkaç ülkede satışa çıkıyor. Bunun yanında diğer ülkelerin de olduğu geniş bir alanda çıkışı yani resmi çıkışı 20 Kasım 2020 tarihine tekabül ediyor. Farklı bölgelerde farklı fiyat etiketleri ile sunulacak olan PS 5'in normal sürümünde Kuzey Amerika ve Avrupa’daki kullanıcılarının karşısına 499 euro ile çıkacak. Digital Edition versiyonu ise 399 euro ile çıkacak. 

Elbette Türkiye fiyatına gelecek olursak orada ise karşımıza, yurt dışından gelen oyun konsollarına eklenen yeni vergilerle birlikte oldukça yüksek bir rakam ödeneceğini söylemek doğru olur.