Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nintendo Switch’i retro oyun konsoluna dönüştüren harika cihaz: Switch Fighter

Nintendo Switch’i retro oyun konsoluna dönüştüren harika cihaz: Switch Fighter

Ülkemizde de sevilen ancak çok da popüler olmasa da belirli bir kitlenin severek oynadığı oyun konsolları arasında yer alan Nintendo Switch için çok iyi bir ürün geldi. Nintendo Switch hali hazırda pek çok şekilde kullanılabiliyor. Bu sebeple de bir sürü aksesuarı bulunuyor.

Onlar arasına ise şimdi el konsolunu retro bir atari makinesine dönüştüren Switch Fighter katılıyor. 90’ların popüler eğlence mekanları olan atari salonlarının o havasını tekrar yakalamak isteyenlerin elinin gideceği bu ürün taşınabilir oyun konsolunu mini bir atariye dönüştürüyor. 

Bu haliyle oyun konsolu benzer hizmeti sunan konsollar için bir alternatif olabilir gibi duruyor. Karantina süreci, insanların evde daha fazla vakit geçirmesi gibi sebepler sıralandığında oyun konsollarının kullanımlarında önemli bir yükseliş yakalanmış oldu. Bu sebeple oyuncu sayısının yüksek olmasıyla girişimci şirketler de farklı ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 

Kitle fonlaması platformu  Indiegogo’da karşımıza çıkan bu yeni konsol aksesuarı Switch Fighter, oldukça iyi görünüyor. Renk ve tasarım noktasında gerçek bir nostaljik deneyim sunmayı vadeden cihazın, bir oyun kolu ve 6 tuştan oluştuğunu söyleyelim.

Retro olmasına bakmayın, cihazın akıllı özellikleri de bulunyor bunlardan bir tanesi de Nintendo Switch ile kablosuz olarak etkileşime girebiliyor olması. Bunun yanında konsol cihazın içine yatay bir şekilde yerleştiriliyor veya uzay savaşları gibi oyunlar için dikey olarak iki farklı şekilde konumlandırılabiliyor.

Switch Fighter şu an için Indiegogo’da 102 bin 250 dolarlık bütçe hedefinin şimdiden yüzde 30’una ulaştı bile. Standart modelinin fiyat etiketinde 110 dolar yazıyorken, Lite versiyonunda 70 dolarlık bir fiyat biçiliyor.