Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Profesyonel bisikletçiler sanal bir bisiklet turunda yarışacaklar

Profesyonel bisikletçiler sanal bir bisiklet turunda yarışacaklar

Profesyonel bisikletçiler sanal bir Fransa Bisiklet Turu'nda yarışacak. Corona virüsü pek çok alanı etkilediği gibi spor etkinliklerinin de değişim geçirmesine neden oldu. Dijital ortamda gerçekleştirilecek altı aşamalı bisiklet yarışı etkinliği Zwift'te gerçekleşecek.  

Profesyonel bisiklet yarışlarında en zorlu ve en prestijli yarışma olan Tour de France, genellikle Temmuz ayında yapılıyor. Corona virüsü salgını üzerine işler biraz değişiyor. Sanal bisiklet turu olan Zwift, video oyunlarının eğlencesini ciddi eğitim yoğunluğu ile harmanlıyor, daha hızlı olmanıza yardımcı oluyor. Bir toplulukla Zwift'in sanal dünyalarında seviye atlayabiliyorsunuz. Eğitim planları, grup gezileri, yarışları ve daha fazlasını sağlayan Zwift, 4 Temmuz'dan itibaren üç hafta boyunca sanal bir Tour de France'a ev sahipliği yapacağını duyuruyor.

Elbette  Tour de France kadar keyifli bir deneyim sunmayacak olsa da yine de bisiklet tutkunları için eğlenceli olacak gibi duruyor. Sanal Tour de France, Zwift'in şimdiye kadar ki en büyük etkinliği olacak. Yarışma, her birinin tamamlanması yaklaşık bir saat süren altı aşamada gerçekleşitirilecek.

Erkekler ve kadınlar, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi ayrı ayrı yarışacaklar, ancak aynı kurslarda yer alabilecekler. İlk iki aşama, Zwift'in daha geniş koşu ve bisiklet topluluğu için geliştirdiği kurgusal bir dünya olan Watopia'da gerçekleşecek. Turun 'Grand Départ'ını gerçek hayatta barındıracak sahil kenti Nice'den esinlenilen “birkaç görsel eklemeden” ibaret olacak.