Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunların aranan yüzü mü olacak? Şarjı 38 gün dayanan Oukitel WP5 Pro

Oyunların aranan yüzü mü olacak? Şarjı 38 gün dayanan Oukitel WP5 Pro

Bildiğniz gibi mobil oyunları rahatlıkla oyanatabilen telefonlar kullanıcılar tarafından artık daha çok tercih ediliyor. Bu tercih sebepleri arasında ise genellikle işlemcinin güçlü olması ve pil ömrünün uzun olması yatıyor. İşte şarjı 38 gün dayanan Oukitel WP5 Pro tanıtıldı ve özellikleri belli oldu. Oyunların aranan yüzü mü olacak? 

Dayanıklılık noktasında dikkat çeken Çinli şirket Oukitel, 38 günlük bir kullanım sunan WP5 Pro’yu tanıttı. Bu telefonun 8.000mAh bataryaya sahip olmasının yanında bir de MIL-STD-810G adı verilen askeri sınıf sertifikası bulunuyor. Tam bir canavar olan telefonun her arazi koşulunda rahatlıklı kullanılabileceği aktarılıyor. Elbette bu dayanıkılılğın bir bedeli bulunuyo o da kalın ve geniş bir gövdeye sahip olması. 285 gram ağırlığında olan telefon görüntü olarak oldukça kaba duruyor ancak sunduğu dayanıklılık yanında bunun pek bir önemi de bulunmuyor. 

Telefonun ekran tarafında karşımıza  5.5 inç büyüklüğündeki HD Plus bir ekran çıkıyor, onu ise 720 x 1400 piksel çözünürlük takip ediyor. Kamera tarafında iddialı olmayan telefonun ön kamerasında 5 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Telefonun arka tarafında ise 2 megapikselik derinlik sensörü ve makro lensler ile birleştirilen 13 megapiksellik bir ana kamera yer alıyor ki bu da birçok kullanıcı için yeterli gibi duruyor. 

Telefonda yer alan  IP68 / IP69 sertifikaları sayesinde yalnızca düşmelere değil aynı zamanda suya ve toza karşı tam koruma sağlıyor. Telefonun işlemci tarafında ise MediaTek Helio A25 karşımıza çıkıyor. Telefon 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor, eğer istenirse microSD kart desteği ile 128GB’a kadar depolama alanı genişletilebiliyor. Telefonun öne çıkan özelliği ise 38 günlük pil ömrü sunuyor olması. Bunun aktif kullanımda ve yüksek saatlere varan oyunlarda ne kadar düşebileceği bilinmiyor ancak yine de bu tarz bir pil ömrü oldukça iyi duruyor.  

Oukitel WP5 Pro'nun gelelim fiyatına; telefon 159 dolar gibi rekabetçi bir rakamla karşımıza çıkıyor olsa da Türkiye'de satılıp satılmayacağı henüz belli değil. Güçlü telefon modeli, 7 Temmuz 2020 tarihinde Çinli markanın resmi internet sitesi üzerinden herkese satışa sunulacak.