Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BROKEN BLADE ve G2 YENİ SEZONA İYİ BAŞLADI

BROKEN BLADE ve G2 YENİ SEZONA İYİ BAŞLADI

G2 Esports ilk haftayı kayıpsız atlattı

Son şampiyon G2 Esports, LEC 2022 Yaz Mevsimi’nin açılış haftasında oynadığı 3 maçta da galip gelerek lig sıralamasında birinci sıraya oturdu.

Takım ilk hafta karşılaşmalarını Astralis, Rogue ve Excel’e karşı oynadı. 32.7 dakikalık ortalama oyun süresiyle ligin en uzun karşılaşmalarını oynayan ekip, 1789 GD@15 istatistiği ile bölgesinin erken oyunu en çok altın farkıyla geçiren takımı. Takıma dair bir başka dikkat çeken istatistik ise %0 ilk ejder oranıyla takımın ejderlere karşı olan ilgisizliği. Buna karşılık takım %100’lük ilk Baron ve Alamet kontrolü istatistiğine sahip.

Takımdan beklenenlere kıyasla felaket geçen bir 2021’in ardından yeniden yapılanma sürecine giren G2 Esports, 2022 Bahar Mevsimi için tartışmalı transferler yapmıştı. Wunder, Rekkles ve Mikyx gibi süper yıldız ve takımla özdeşleşmiş oyuncularla yollarını ayıran G2 Esports üst koridorda temsilcimiz Broken Blade’i ligden çekilen Schalke 04 Esports’tan transfer etmişti. S04’de takımına kıyasla harika bir mevsim geçiren Broken Blade yapılan transferler arasında taraftarın aklına en çok yatandı. Alt koridorda Rekkles-Mikyx ikilisinin yerine Flakked-Targamas ikilisini tercih eden G2 Esports, Avrupa Yerel Ligleri’nde kendi çapında başarılı olan ama LEC’de hiç oynamamış ya da tutunamamış 2 oyuncuyu seçerek taraftarların gözünde bir “kumar” oynamıştı. Birlikte ilk mevsimlerini geçiren oyuncular ise Bahar Mevsimi’nde G2 Esports’a yeni bir LEC şampiyonluğu hediye etmişti.

Yaz Mevsimi’ne girerken hiçbir değişikliğe gitmeyerek kadrosuna son derece güvendiğini gösteren G2 Esports, ilk hafta gösterdiği performansla bölgenin şu anlık en iyisi olduklarını bir daha gösterdiler. Özellikle orta koridor oyuncuları caPs’in bir süredir eskiyi aratan performansının Bahar Mevsimi play-off’larından beri devam eden artışı şu anlık takımın en tehlikeli tarafı olarak gözüküyor. Üst koridorda da temsilcimiz Broken Blade’in meta şampiyonları ile çok rahat olması takımın cebini güçlendiren bir başka etmen.

G2 Esports, 2. hafta karşılaşmalarında Team BDS ve Team Vitality ile karşılaşacak.

Yorum ekleyin