Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LOL’ÜN YENİ ŞAMPİYONU NİLAH ve YETENEKLERİ

LOL’ÜN YENİ ŞAMPİYONU NİLAH ve YETENEKLERİ

LoL’ün en yeni şampiyonu Nilah’ın yetenekleri açıklandı

Riot Games tarafından geçtiğimiz günlerde oyunun 161. şampiyonu olarak duyurulan Nilah’ın tüm yetenekleri belli oldu. Kısa menzilli bir alt koridor şampiyonu olan Nilah; oynanış stili ve yeteneklerinin Samira’ya olan benzerliği, sürekli bir biçimde alan hasarı verebilmesi ve yetenek kitindeki hedef alınamama mekaniğiyle çok can yakacak gibi duruyor. 14 Temmuz’daki 12.13 yamasıyla oyuna dahil olacak olan Nilah’ı PBE sunucusunda daha erken bir vakitte oynamanız mümkün.

Nilah – Dizginsiz Mutluluk’un Yetenekleri

Pasif – Daimi Mutluluk

Nilah bir minyon biçtiğinde kendisi ve en yakınındaki takım arkadaşı normalde biçilen minyonun paylaşılması yüzünden kaybedilecek deneyimin %50 kadarını kazanır.
Nilah takım arkadaşlarının kendisine yönelik iyileştirme ve kalkan etkilerini güçlendirir. Bir takım arkadaşı onu iyileştirirse veya ona kalkan verirse o takım arkadaşı da kalkan ve iyileştirme artışından faydalanır. Bir takım arkadaşı kalkan kazanırsa veya kendisini iyileştirirse Nilah da bu ilave etkiden faydalanır.

TL;DR: Nilah ve en yakınındaki takım arkadaşı kesilen minyonlardan daha fazla tecrübe kazanır. Nilah ve takım arkadaşları birbirlerine atılan kalkan ve iyileştirme etkilerinden karşılıklı olarak yararlanır.

Q – Şekilsiz Kılıç

Pasif: Nilah sahip olduğu kritik şansına bağlı olarak belli bir miktar Zırh Delme kazanır ve şampiyonlara yönelik saldırıları verilen hasarın belli bir miktarı iyileşme sağlar. Bu etkiden elde edilen fazlalık iyileşme geçici bir kalkana dönüşür.

Aktif: Nilah kırbaç kılıcını savurarak hasar verir. Bir rakip bu yetenekten isabet alırsa Nilah, Saldırı Menzili ve Saldırı Hızı kazanır ve saldırıları kısa bir süre boyunca koni şeklindeki bir alana vurur.

TL;DR: Nilah bu yetenekten pasif olarak Zırh Delme ve Can Çalma (sahip olunan kritik şansına bağlı olarak) kazanır, aktif olarak ise ileriye doğru kırbacını vurur. Yeteneğin bir rakibe isabet etmesi durumunda menzil ve saldırı hızı kazanır, ayrıca saldırıları koni bir alana vurur.

W – Neşe Örtüsü

Nilah bir süreliğine kendisini su buharıyla çevreleyerek hayalet etkisi elde eder. Hareket Hızı kazanır, saldırılardan kaçınır ve alınan büyü hasarını azaltır. Bu yetenek etkinken bir takım arkadaşına temas etmek aynı etkileri daha kısa süreliğine ona da kazandırır.

TL;DR: Nilah düz vuruşlardan etkilenmez, hızlanır ve alınan büyü hasarını azaltır. Yetenek etkinken bir takım arkadaşına temas ettiğinde aynı etkiler daha kısa süreliğine o takım arkadaşına da geçer.

E – Akışkan

Nilah bir birimin arkasına atılır ve deşip geçtiği tüm rakiplere hasar verir. Bu yetenek ayrıca 2 yüke kadar biriktirilebilir.

R – Ulvi İdeal

Nilah kırbaç kılıcını çevirerek Fiziksel Hasar verir ve daha sonra Fiziksel Hasar veren bir patlamayla rakipleri kendisine doğru çeker. Nilah kendisini ve yakınındaki takım arkadaşlarını rakip şampiyonlara verilen hasarla doğru orantılı olarak artan bir miktarda iyileştirir. Fazlalık iyileşme geçici bir kalkana dönüşür.

TL;DR: Nilah ilk önce etrafına hasar verir, ardından rakipleri kendine doğru çeker, kendisini ve takım arkadaşlarını belli bir miktar iyileştirir.

Yakın menzilli nişancı konseptiyle Riot’ın yeni bir şeyler denediği Nilah, özellikle Ulti’si sayesinde engage başlatma yeteneği ve W’suyla takaslarda rakip nişancıya zor zamanlar yaşatabilmesiyle çıktığı andan itibaren metada kendine önemli bir yer edinebilir. En çok kritik ve saldırı hızı eşyalarından beslenen nişancının aslında Samira’dan aşina olduğumuz bir oyun biçimi var: takım savaşının ortasına dal ve rakiplerini dağıt. Q’sunun neredeyse yok denilebilecek bekleme süresi sayesinde de menzil dezavantajını bir nebze de olsa azaltabilen Nilah bakalım profesyonel arenada kendine yer bulabilecek mi?

Yorum ekleyin