Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESKİ DÜNYA ŞAMPİYONU TOYZ, UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINDAN SUÇLU BULUNDU

ESKİ DÜNYA ŞAMPİYONU TOYZ, UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINDAN SUÇLU BULUNDU

Eski Dünya Şampiyonu oyuncu Toyz, uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulundu

Hong Konglu eski profesyonel oyuncu Toyz, devam eden soruşturmasının ardından uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulundu. 16 Haziran 2022 günü Tayvan mahkemesinde çıktığı duruşmada uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını kabul ederek özür dileyen Toyz, insanları uyuşturucudan uzak durması için uyardı.

Suçlu bulunan oyuncu, yaptığı açıklamada rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonra büyük bir baskı altında olduğunu ve uyuşturucuya maruz kalmaktan çok pişman olduğunu söyledi.

Oyuncu geçtiğimiz sene eylül ayında marijuana satıcılığından şüpheli bulunmuş ve 7 arkadaşıyla beraber tutuklanmıştı. Çıkan haberlerde evinde marijuana bulunduğu söylenen ve 2019’un sonlarında arkadaşlarıyla bir uyuşturucu grubu kurarak THC içeren maddeler sattığı konusunda suçlanan oyuncunun tutuklanması sosyal medyada büyük bir tartışma konusu olmuştu.

Bu beklenmedik haberle tekrardan gündem olan Toyz, Sezon 2’de Taipei Assassins takımıyla Dünya Şampiyonu olmasıyla biliniyor ve turnuvayı izleyen çoğu kişi tarafından çok iyi performansıyla hatırlanıyordu. Dünya Şampiyonluğu gibi bir başarının ardından 5 yıl daha profesyonel oyuncu olarak mücadele eden Toyz hiçbir zaman tekrar o kadar başarılı olamamış ve 2017’nin sonunda 2 yıl boyunca kalacağı ve sonrasında emekliliğini ilan edeceği Hong Konglu organizasyon G-Rex’e menajer olarak katılmıştı. Oyuncu tutuklanmadan önce influencer olarak hayatını devam ettiriyordu.

Yorum ekleyin