Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BATI TARAFI 1 | LEC ve LCS 1. HAFTA

BATI TARAFI 1 | LEC ve LCS 1. HAFTA

Batı Tarafı: LEC & LCS 1. Hafta Gelişmeleri

MSI’da RNG’yi taçlandırmamızın üstünden 3 hafta geçti ve bu hafta itibariyle dünyanın dört bir yanındaki tüm bölgesel ligler Yaz Mevsimi’ne resmen giriş yaptı. LEC ve LCS tarafında ise bu ilk hafta “super week” formatında oynandı, dolayısıyla cumadan itibaren iki lig de 3 maç günü oynayarak ilk haftayı sonlandırdı. Şimdi birlikte sırasıyla ilk hafta Batı Tarafı’nda yaşanan gelişmelere bir göz atalım.

LEC

LEC’de 1. haftanın sonunda sıralamanın zirvesinde namağlup G2 Esports bulunuyor.
MSI 2022’de LEC temsilcisi olarak yarı finale kadar yükselmeyi başaran G2, hayranlarını bu mevsim için de umutlandıracak oyunlarla lige giriş yaptı. Haftanın maçlarını Astralis, Rogue ve Excel’e karşı oynayan ekip 3 maçta da karşı Nexus’u parçalamayı başararak ilk haftanın lider takımı oldu.
Takımın sonraki hafta fikstürü: BDS & VIT.

Misfits Gaming mevsime korkunç başladı.
Geçen mevsim özellikle orta koridorları Vincent “Vetheo” Berrié’nin ondan beklenen çıkışı yapmasıyla beraber ligde üst sıralara oynayan MSF, mevsimin lig aşamasını 4. sırada bitirmiş ve play-off’larda seri kazanamadan elenmişti. Avrupalı ekibin Yaz Mevsimi’ne başlangıcı ise hayranlarını endişelendirecek türden oldu. Excel, Team Vitality ve Astralis’e karşı galibiyet bulamayan ekip ilk galibiyetini sonraki hafta aramaya devam edecek.
Takımın sonraki hafta fikstürü: RGE & SK.

Team BDS :/
Geçtiğimiz mevsim lige katılan İsviçre merkezli organizasyon ilk mevsimlerini 9. sırada tamamlamış ve yeni mevsime girerken üst koridor ve destek pozisyonunda değişikliğe gitmişti. Ligin en yeni ekibi, mevsimin ilk haftasında geçen mevsim son sıraları paylaştığı SK ve AST’e yenilerek hayranlarına zor bir mevsimin daha sinyallerini verdi.
Takımın sonraki hafta fikstürü: G2 & FNC

Yasin Dinçer ve arkadaşları ilk haftadan mutlu ayrıldı.
2 şampiyonlukla geçen bir yılın ardından MAD Lions cephesinde Bahar Mevsimi için hayranların ve aslında tüm izleyicilerin beklentisi yüksekti fakat geçtiğimiz mevsim, iki önemli parçasını kaybeden ekip için felaket geçti. Lig aşamasını 7. sırada bitirerek play-off’ları kaçıran Madrid’li aslanlar yeni mevsime orta koridora Yasin “Nisqy” Dinçer transferiyle giriş yaptı. Mevsimin ilk sınavını Team Vitality, SK Gaming ve Rogue’a karşı veren ekip 2 galibiyet ve ellerinden kaçan bir mağlubiyet ile haftadan ayrıldı.
Takımın sonraki hafta fikstürü: FNC & XL

Yeniden yapılanmaya giden Astralis sonuncu değil.
Mid-season’ı en hararetli geçiren ekiplerden birisi olan Astralis, Yaz Mevsimi’ne girmeden Kiss “Vizicsacsi” Tamas, Andrei “Xerxe” Dragomir ve Lee “JeongHoon” Jeong-hoon transferlerini yapmıştı. Lige katılışından beri her mevsimi son sıralarda geçiren ekip için ilk hafta sonuçları ise hiç fena değil. Mevsimin ilk maçında G2’ya yenilen ekip haftanın geri kalanında Misfits Gaming ve Team BDS’e karşı aldıkları galibiyet ile bu mevsim hedeflerinin son sıra olmadığını göstermiş olabilir.
Takımın sonraki hafta fikstürü: SK & RGE

LCS
Counter Luger Gaming, to the moon!
Çok kötü geçen 2 yıllık bir sürecin ardından 2022’ye tamamen yeni bir kadroyla giren CLG, gelecek vadeden isimleri toplaması ve Kuzey Amerikalı oyunculara yer vermesinden dolayı uzun bir aradan sonra izleyiciler tarafından iyi karşılanmış ve Bahar Mevsimi’ni 6-12’lık bir skorla 8. sırada bitirmişti. Organizasyon mid-season’da ise geçen mevsim iyi bir performans ortaya koymayan FakeGod’ın yerine OpTic Gaming döneminden hatırlayabileceğiniz Dhokla’yı getirmişti. Temsilcimiz Luger’li bu yeni kadro ilk haftayı mağlubiyetsiz kapatarak umutlarını uzun zamandır en dipte tutan CLG taraftarlarına “Acaba?” dedirtti.
Takımın sonraki hafta fikstürü: FLY & EG

Jensen’lı Cloud9 kadrosu ilk hafta sınavından kaldı.
Geçen mevsim bölgenin yeni süper yıldızlarından biri olan Fudge’ı orta koridora geçirme hamlesi ve Nick “LS” DeCesare tarafından önerilen 3 Koreli oyuncuyu kadrosuna katmasıyla dikkatleri üstüne çeken Cloud9 lig aşamasını 2. sırada bitirmiş ve play-off’ların ikinci turunda elenmişti. Mid-season’da Fudge’ı tekrardan üst koridora alarak orta koridora son mevsimi takımsız geçiren Jensen’ı ekleyen Cloud9 iddialı bir kadro elde etmişti. Fakat ilk haftayı zorunlu sebeplerden dolayı Akademi alt koridorlarıyla oynayan ekip yeni mevsime iyi bir giriş yapamadı. Evil Geniuses, Golden Guardians ve Team Liquid’e karşı oynayan Cloud9 ilk haftadan galibiyetsiz ayrıldı.
Takımın sonraki hafta fikstürü: DIG & 100T

100 Thieves, EG rövanşını alamadı.
Temsilcimiz Closer’ın takımı 100 Thieves, geçen mevsim finallerde 3-0 kaybettiği Evil Geniuses’la mevsimin ilk haftasında tekrardan karşılaştı fakat rakibinin bileğini yine bükemedi, 31 dakika süren maçta galip Evil Geniuses oldu. Haftanın diğer maçlarından galibiyetle ayrılan 100 Thieves mevsime fena olmayan bir başlangıç yaptı.
Takımın sonraki hafta fikstürü: GG & C9

Yorum ekleyin