Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Esports Özel: Perkz Röportajı

Flank Esports Özel: Perkz Röportajı

MSI 2021 kaldığı yerden devam ediyor. Dün oynanan Cloud9-Infinity Esports mücadelesinin ardından LCS temsilcisinin başarılı orta koridoru Perkz ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İlk iki maçta zorlandığınızı gördük ve ilk galibiyetinizi bugün Infinity Esports karşısında aldınız. Muhtemelen böyle bir başlangıç beklemiyordunuz ama artık olan oldu, şu anda takımın içindeki atmosfer nasıl? Infinity karşısındaki performansınızdan memnun musunuz?

Sonuçların ardından biraz şoka uğradık. Turnuvaya iki mağlubiyetle başlamak stresliydi ama bu durumları daha önce yaşadım ve şu an takımın içinde pozitif bir atmosfer mevcut. Hepimiz galibiyete odaklandık. Bence kaybettiğimiz maçlar çok kötü değildi, Detonation FocusMe mücadelesinde seçimlerimiz çok zordu, koçlarımın söylediğine göre aynı işi yapmayan dört şampiyonumuz vardı bu yüzden oynamak zordu. DAMWON karşısında iyi bir seçim ekranı geçirdik ama bize kıyasla daha iyi bir takıma karşı oynadık. Infinity karşısında ise kompozisyonumuzun gerekliliklerini yerine getirip güçlü yönlerini iyi kullandık. Infinity karşısında aldığımız galibiyetten dolayı mutluyum, umarım kalan maçlarımızı da kazanabiliriz.

Sezon başında LEC’den ayrılıp LCS’e transfer olmaya karar verdin. LEC’de yeteri kadar kupa kazandığını düşünüp LCS’te daha fazlasını kazanmaya mı karar verdin? Bunu, Cristiano Ronaldo’nun İspanya’dan ayrılıp İtalya’ya transfer olmasına benzetebilir miyiz?

Dürüst olmak gerekirse, Cristiano Ronaldo örneği gibi bir durum olabilir, eğer onunla kıyaslanırsam. Avrupa’da hem orta koridor hem de nişancı olarak toplam sekiz mevsim kazandım. Avrupa’da artık yapabileceğim tek şey Worlds kupasını kaldırmaktı. Bu yeni macera hem benim için hem de G2’daki takım arkadaşlarım için iyi oldu çünkü bence takımda bir değişiklik yapmamız gerekiyordu. Kuzey Amerika’daki oyunculuk kariyerimin gelişiminden memnunum ve burada geçirdiğim zamanın tadını çıkarıyorum. Hayat maceralarda dolu ve bu da benim için yeni bir macera, bu yüzden fırsat olduğunda bu maceraları kaçırmamaya çalışıyorum.

 

LCS Bahar Mevsimi’nde iyi orta koridorlara karşı oynadın ve burada da Showmaker ve Aria gibi oyunculara karşı forma giydin. Eski rolün orta koridora dönüp yeniden sahnenin en iyi oyuncularına karşı mücadele etmek nasıl hissettirdi?

Bu kesinlikle çok zevkli. Bence hem Showmaker hem Aria, bana karşı çok iyi Zoe oynadı. Zoe’yi LCS orta koridorlarından daha iyi oynuyorlar ama tabii başka şampiyonlarda LCS orta koridorlarının daha iyi olduğunu da söyleyebilirim. Kalan maçlarda neler olacağını göreceğiz.

 

G2 bu yıl MSI’a katılamadı. Bence LCS’i kazanıp eski takım arkadaşlarınla burada karşı karşıya gelmek istemişsindir ama maalesef bu olmadı. Onları hem Bahar Mevsimi’nde hem de MSI’da görememek nasıl hissettirdi?

Bu gerçekten üzücü bir durum. Umuyorum Worlds 2021’de karşı karşıya gelebiliriz. Onlarla zaman geçirmeyi özledim ama biraz da “smug face” oldu diyebilirim çünkü onlar kaybetti ben kazandım. Bu da işin iyi hissettiren tarafı.

 

Türkiye’de büyük bir taraftar kitlen var. Hem senin hem de Cloud9’ın. Onlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Destekleriniz için teşekkür ederim. Her bölgeden destek almak harika hissettiriyor. Bu konuda söyleyecek fazla bir şeyim yok çünkü gerçekten çok iyi hissettiriyor. Umarım bir gün MSI Türkiye’de düzenlenir ve orada güzel bir gösteri maçı yapabiliriz. Tabii o zaman geldiğinde umarım COVID-19 da olmaz.

 

Görseller: Riot Games