Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri fastPay Wildcats, VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu oldu!

fastPay Wildcats, VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu oldu!

Finalde 1907 Fenerbahçe Espor'u 3-1 ile geçen fastPay Wildcats, Kış Mevsimi'ni şampiyon olarak tamamladı ve MSI'da ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

İki takım da yarı final maçlarında 2-0 geriden gelip finale adını yazdırmayı başarmıştı. Finalde ise biraz daha farklı bir senaryo gerçekleşti. 1907 Fenerbahçe Espor ilk maçı kazanarak seride 1-0 öne geçti. İkinci maçtan itibaren ipleri eline alan fastPay Wildcats, geri kalan üç maçı kazanarak seriyi 3-1 kapadı. Wildcats bu şampiyonluğun ardından ülkemizi MSI'da temsil etme hakkı kazandı. Ekip, MSI'da MAD Lions, Brezilya şampiyonu ve PCS şampiyonuyla karşılaşacak.

1907 Fenerbahçe Espor ilk maçta gösterdiği performansla birlikte serinin ilk maçını kazanmayı başardı. Bu noktadan sonra Wildcats oyuncuları adeta silkelendi ve ikinci maçı kazanarak seriyi eşitledi. 1907 Fenerbahçe Espor'un yaptığı hatalar pahalıya patladı diyebiliriz. Serinin ikinci ve üçüncü maçını da kazanmayı başaran Wildcats, 3-1 galip gelerek kupayı kaldırdı.

fastPay Wildcats önümüzdeki ay MSI'da mücadele edecek. LEC, CBLoL ve PCS şampiyonlarının yer aldığı grupta ülkemizi temsil edecek olan ekibin sadece bir rakibi belli. O rakip de Armut'un formasını giydiği MAD Lions. CBLoL ve PCS şampiyonları önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Görsel: fastPay Wildcats