Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sınır tanımayan oyuncu telefonu Lenovo Legion Phone tanıtıldı!

Sınır tanımayan oyuncu telefonu Lenovo Legion Phone tanıtıldı!

Oyuncu odaklı akıllı telefonlar pazarındaki rekabet iyice kızışmaya başladı. Yakın zaman önce tanıtılan Lenovo Legion Phone dikkat çeken özellikleriyle yeni gözde olabilir. 

Oyuncu telefonları mobil oyun sektörünün son yıllarda şaha kalkmasıyla birlikte talep oluşturmaya başladı. Her geçen gün gelen yeni bir güncelleme ile akıllı telefonlarda performans düşüşü yaşayan mobil oyunlar haliyle daha yüksek performans sunan telefonlara ihtiyaç duyuyor.

Lenovo’nun ilk oyuncu telefonu olarak lanse edilen Lenovo Legion Phone teknik özellikleri ve tasarımıyla iddialı geliyor.

Telefonun tasarımına bakıldığında diğer oyuncu telefonları kadar ağır ve kaba bir tasarımının olmadığı görülüyor. Bunun yanında telefonun dikkat çeken bir diğer tarafı ise kameranın ses butonlarının yanında konumlandırılmış olması. Yatay bir konumlandırmaya yer veren Lenovo, özellikle canlı yayın yapan kişilerin oldukça işine yarayabilir.

Telefonun yazılım tarafında karşımıza Android 10 çıkıyor ve bu bizleri şaşırtmıyor. Ekran tarafında bizleri 144 Hz ekran yenileme hızı karşılıyorken, 6.65 inç boyutlarındaki ekran oyun performansını olumlu yönde etkileyecek gibi duruyor. Telefonun 515 ppi yoğunluğa sahip olduğu belirtirken aynı zamanda 1440 x 3120 piksel çözünürlük karşımıza çıkıyor.

İşlemci tarafında karşımıza Snapdragon 865 Plus çıkıyor ve bu telefona yüzde 10 oranında daha performanslı hale getiriyor. Bunların yanında bir de Snapdragon 865 Plus bünyesinde Adreno 650 grafik birimini de barındırıyor.

Lenovo Legion modelinde LPDDR5 teknolojisine sahip 12 GB ve 16 GB RAM desteği ile geliyor. Bu bellek 256 GB veya 512 GB depolama alanı ile sunuluyor. Telefonun batarya tarafında da ilginç hamleler var. 2.500 mAh kapasitesinde iki batarya telefonun içerisinde konumlandırılıyor bu sayede bataryanın tam gücü 5.000 mAh seviyesine çıkıyor.

Telefonun kamera özelliklerine bakıldığında ise arka tarafta bizi iki kamera karşılıyor. Ana kamera 64 MP çözünürlüğünde ve f/1.89 diyafram açıklığına sahipken, ultra geniş açılı kamerasının 16 MP çözünürlüğünde 120 derece açı ile fotoğraf çekebildiği aktarılıyor. Telefonun iPhone 12’nin aksine kutu içeriğinde zengin davrandığını söylemek mümkün.

Telefonun kutusundan 90W şarj cihazı detayı elbette sevindiriyor. Bu batarya gücü ise telefonun 10 dakika içinde yüzde 50 dolmasını sağlıyor

Lenovo Legion Phone önümüzdeki ay Çin’de satışa çıkıyor. Yurt dışı pazarında ise hangi isimlendirme ve fiyat etiketiyle çıkacağı belirsizliğini koruyor.