Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Asus ROG Phone 3 tanıtıldı! Teknik detayları ve fiyatı

Asus ROG Phone 3 tanıtıldı! Teknik detayları ve fiyatı

Asus ROG Phone 3 hakkında pek çok sızıntı ortaya çıkmıştı. Telefonun oyuncu telefonları arasında önemli bir yere sahip olacağı zaten tahmin ediliyordu. Türkiye saatiyle 18.00 civarı başlayan etkinlik ile birlikte kendisini gösteren Asus ROG Phone 3, önceki nesilden çok da farklı olmayan bir tasarım ile bizleri karşılıyor.

Yatay bir tasarımı tercih eden Asus bu noktada tasarımın dışında teknik detaylarıyla dikkat çeken bir telefona imza atmış. Telefon gücünü şu anda en güçlü işlemci olarak tanıtılan Snapdragon 865 Plus işlemciden alıyor. Yani telefon oldukça hızlı ve yüksek performanslı olacak.

Telefonun arka tarafında üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyorken, ön tarafta tahmin edebileceğiniz üzere tek bir kamera yer alıyor. Asus ROG logosu da klasik olarak cihazın tam ortasına konumlandırılmış durumda. Telefon 12 GB ve 16 GB RAM iki farklı RAM ile karşımıza çıkıyor ve telefon 30W hızlı şarj destekli 6.000 mAh gibi dev bir bataryanın üzerine kurulu. Telefon ise yeni işlemciyle birlikte bu güçte bir batarya ile gerçekten canavara dönüşüyor.

Ekran tarafında 6,6 inçlik 1080×2340 pikselli 144 Hz AMOLED ekran ile kullanıcılarını gerçekten de tatmin edecek bir oyuncu telefonu. Telefon şu an için 1.000 euro fiyat etiketiyle yurt dışında satışa çıktığını belirtelim.