Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Twitch yeni ”spor” hamlesiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Twitch yeni ”spor” hamlesiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Twitch yalnızca dijital yayıncıları değil aynı zamanda spor alanında da aktif olmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi alışveriş devi Amazon‘un sahibi olduğu Twitch, platform içinde yeni bir kategori ekleyerek dikkatleri üzerine çekti.

En popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch özellikle Türkiye’de de önemli bir izleyici ve yayıncı kitlesine sahip. Onun karşısına rakip olarak çıkan ancak bir süre önce kapanan Microsoft imzalı Mixer ile birlikte Twitch liderliğini ilan etmiş oluyor.

Amazon büyük spor etkinliklerini kullanıcılarının karşısına Twitch yoluyla çıkartmayı planıyor. Bu sebeple platformda açılan spor kategorisi de heyecanlandırıyor. Bu niyetlerini spor klüpleri ve sporcular ile anlaşma yaparak taçlandıran Amazon, Twitchsports kanalı vasıtasıyla birliket NBA, UFC ve NHL gibi merakla takip edilen etkinliklerden yayınları yayımlayacağı söyleniyor.

Bildiğiniz gibi eğer bu tarz yayınlar yapılmaya başlanırsa platform popülerliğini ve izleyici sayısını gün geçtikçe artıracak. Bakalım Amazon, Twitch yoluyla istediği başarıyı yakalayabilcek mi?