Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Shroud, VALORANT’taki Raze karakterinden şikayetçi

Shroud, VALORANT’taki Raze karakterinden şikayetçi

7 Nisan’da kapalı betasına start veren VALORANT, oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Betanın ilk günü Twitch üzerinden anlık olarak 1.7 milyondan fazla izleyici tarafından izlenen oyunda, tartışılan bazı konular da mevcut. Dünyanın en ünlü yayıncılarından biri olan Shroud da yayınında bu konulardan birine değindi.

VALORANT’ın Kapalı Betası’nda yer alan ajanlardan biri olan Raze, topluluktaki birçok oyuncu ve yayıncı tarafından eleştiriliyor. Kullandığı bombaların hasarı ve bunları kullanma sıklığı, onu oyunda çok güçlü bir konuma getiriyor. VALORANT çalışanlarının attığı tweetler ise bu konu hakkında çalıştıklarını gösterir vaziyette.

Shroud, Raze’in şu anki durumunu beğenmeyenlerden birisi. Konu hakkında ise geçtiğimiz yayın şunları söyledi: “Bu oyunun karakterlerinin yetenekleri, hasar çıkarmaktan çok “utility” üzerine olmalı. Oyuna, yetenekleriyle böylesine DPS çıkartan bir karakter getirmek oyunun gidişatını bozuyor. Böyle bir şey olmamalı. Bu oyunda böyle bir şeye yer yok. “Utility” ağırlıklı karakterleri sahneye çıkarmalılar. Hasar odaklı ajanlar bu oyunun bütün yönünü yanlış yere çevirir.” Shroud, aynı zamanda Raze karakterini aptalca da bulduğunu belirtti.

VALORANT Kapalı Betası, beklenildiği üzere içerisinde eksiklikler ya da değiştirilmesi gereken şeyleri bulunduruyor. Kapalı betanın mantığı da bu zaten. Oyunun tam sürümü çıkmadan önce yanlış olan şeyleri düzenleyip, tam anlamıyla kusursuz bir oyun çıkarmak için bu dönemi verimli kullanmak önemli.

Riot tarafının ilerleyen günlerde Raze özelinde bir güncelleme yapıp yapmayacağını göreceğiz. Fakat bu kadar çok şikayet varken bir değişiklik yapacaklarının kesin olduğunu söylemek yanlış olmaz.