Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Legends of Runeterra, 30 Nisan’da resmi çıkışını gerçekleştirecek

Legends of Runeterra, 30 Nisan’da resmi çıkışını gerçekleştirecek

Riot Games’in yeni oyunlarının duyurusunun ardı arkası kesilmiyor. VALORANT Kapalı Betası’nın 7 Nisan’da başlamasının ardından, şirketin kart oyunu Legends of Runeterra’nın da resmi çıkış tarihi belli oldu. 24 Ocak 2020’de başlayan oyunun açık betasının, 30 Nisan’da sonlanacağı ve Legends of Runeterra’nın bu tarihte resmi çıkışını gerçekleştireceği duyuruldu.

Riot’un kart oyunu, PC, Android ve iOS için aynı anda çıkış yapacak ve çapraz platform özelliğine sahip olacak. Bu demek oluyor ki oyunu hangi cihazdan oynarsanız oynayın, diğer cihazlardan bağlanan insanlarla karşılaşabilecekseniz.

Oyun resmi çıkışıyla birlikte yeni bir genişleme paketini de oyunculara sunacak. 28 Nisan’da aktif hale gelmesi beklenen paket, oyunun resmi çıkışından önce oynanabilecek. Yeni genişleme paketi ile birlikte 120’den fazla yeni kart ve yeni bir bölge oyuna eklenecek. Riot, hangi bölgenin oyuna ekleneceğini henüz söylemedi fakat data madencileri Aurelion Sol, Soraka ve Zoe gibi şampiyonların seslendirmelerini birkaç hafta önce bulmuştu.

Legends of Runeterra Açık Betası’nı oynayan ve belli kazanımlar sağlayan üyeliklerin kazanımları resmi çıkışla birlikte silinmeyecek. Yani hesap sıfırlanması olmayacak. Bunun yanı sıra, dereceli sistemi sıfırlanacak. Master hesaplar 8 küme, Elmas ve Platin ligde olanlar 7.5 küme, Altın ve Gümüş ligdekiler 6.75 küme, Bronz ve Demir hesaplar ise Demir 4 kümesine geri gidecek.  Riot Games, oyunculara açık betadaki liglerini gösterebilecekleri bir simge hediye edecek.