Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Infinity Ward, Trio modunu Call of Duty Warzone’a geri getiriyor

Infinity Ward, Trio modunu Call of Duty Warzone’a geri getiriyor

Infinity Ward, Modern Warfare temalı battle royale oyunu Warzone’un Sezon 3’ü için bir takım değişiklikler yapmaya devam ediyor. Yeni sezonda üç kişilik takım modunu kaldıran firma, oyuncuların yoğun geri bildirimleriyle birlikte modu tekrar aktif hale getirdi.

10 Mart 2020’de piyasaya sürülen Call of Duty Warzone, çıkışıyla birlikte yoğun bir ilgiye maruz kalmıştı. Hem gerçekçi grafikleri hem de Modern Warfare dünyasını çok iyi bir şekilde yansıtan oyunun, battle royale modunun gerekliliklerini de içerisinde tam anlamıyla bulundurması, kısa sürede başarıya ulaşmasını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde 3. Sezonu’nu kutlayan Warzone, üç kişilik takım modunu kaldırıp 4 kişilik takım modunu oyuna eklemişti. Fakat sosyal medyada mesaj yağmuruna tutulan yapımcı şirket Infinity Ward, yoğun istek üzerine üç kişilik takım modunu tekrar oyuna eklediğini Twitter üzerinden duyurdu. Mod, PlayStation 4, Xbox One ve PC’de aktif halde oynanabilecek.

Data madencileri geçtiğimiz haftalarda, 4 kişilik oyun modunun yanı sıra eşli modun da oyuna ekleneceğini ortaya çıkarmışlardı. Eşli modla alakalı henüz resmi bir açıklama gelmedi ama yakın bir zamanda bu modun da aktif hale gelmesi topluluk tarafından bekleniyor.

Call of Duty Warzone, çıkış yaptıktan sonra iki haftadan daha kısa bir sürede 30 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Piyasaya sürüldüğü dönemlerde, battle royale janrasına tam olarak hakim bir oyun yoktu. Oyun mekaniklerini de CoD ile harmanlayan Warzone, kısa sürede başarıya ulaştı.