Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Semtte sıkıntı büyük, ÖlümYiyenler her yerde!

Semtte sıkıntı büyük, ÖlümYiyenler her yerde!

Yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra en çok indirilen oyunlar listesinde birinci sıraya yükselen Pokémon Go’nun yapımcıları şimdi de Harry Potter için benzer bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Android ve iOS platformlarında oynanabilecek olan oyun 21 Haziran Cuma gününden itibaren indirilebilir olacak.

Niantic, Kasım 2017’de “Harry Potter: Wizards Unite” oyunu için çalışmaların WB Games ile ortak yürütüldüğünü duyurmuştu. Niantic’in Temmuz 2016’da yayınladığı ve çok kısa süre içinde globalde bir fenomene dönüşen oyunu Pokémon Go’dan sonra bu oyun firmanın ikinci oyunu olmuş olacak.

Harry Potter: Wizards Unite’de oyuncular aynı Pokémon Go’daki gibi gerçek dünyayı keşfedebilecek, sihirler araştırabilecek ve yol boyunca ikonik Harry Potter karakterleriyle karşılaşabilecekler. Oyuncular, dünyanın dört bir yanına yayılmış olan Calamity‘nin gizemini çözmekten sorumlu olan grubun bir üyesi olarak oyunda görev alacaklar.

Oyun içerisinde bazı satın almalar da mevcut olacak. Normalde 2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen oyun, ünlü komedyen Tiffany Haddish’in dün düzenlediği etkinlik ile resmi olarak duyurulmuş oldu. Oyunu 21 Haziran’da iOS ve Android platformları üzerinden indirebilirsiniz.