Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS’de Neler Oluyor?

LCS’de Neler Oluyor?

LCS’de Neler Oluyor?

 

3. haftasının geride kaldığı LCS’de liderlik koltuğunu 6 takım paylaşıyor. 4 galibiyet 2 mağlubiyeti olan bu takımları 3-3’lük bir skorlar CG takip ederken ligin sonundaki 3 takımında skoru 1-5 şeklinde. Takımlar kısmında işler nasıl gidiyor, detaylı bir inceleme yapalım;

 

Team Liquid

Son şampiyon ilk iki haftada aldığı 1’er mağlubiyet sonrası bu haftaya iyi başladı ve kayıpsız kapattı. Açılış maçında TSM’e karşı aldıkları galibiyet sonrası herkes takımın çok iyi seviyede olduğunu düşünürken aldıkları bu 2 mağlubiyet onları kendine getirdi. Bu hafta ise GGS ve CG maçı olan TL’in, 2de2 yapması zor gibi gözükyor.

Team SoloMid

Sezona mağlubiyetle başlayan takım, 2. haftada da FLY’a yenilerek soğuk bir duş etkisi yaşamıştı. 3. haftayı kayıpsız kapatan takım, oynadıkları güzel oyunla bu haftanın en iyi takımıydı diyebiliriz. OPT ve GGS maçlarını kazanırlarsa ligde çok büyük avantaj elde ederler.

Cloud9

TSM ve OPT gibi güçlü rakiplerine kaybeden C9, üst sırada olmasına rağmen hala çok fazla güven vermiyor. Bu hafta da FLY ve CLG ile maça çıkacak ekibin kendin kanıtlaması için iki maçını da kazanması gerek.

Counter Logic Gaming

TL ve OPT’i yenerek ligde bende varım diyen ekip, zorlansa da olduğu noktadan mutlu diyebiliriz. Zor maçların bitmesiyle biraz daha nefes alsalar da bu haftada onlar için zor olacak. C9 ve FLY karşında neler yapabilecekler göreceğiz.

Golden Guardians

Kolay fixtürden dolayı bu kadar iyi skora sahip olan takım bu hafta ligin en güçlü 2 takımına karşı oynayacak. Muhtemelen iki maçtan da mağlup olarak ayrılacak takım, orta sıralara şimdiden oturdu diyebiliriz.

OpTic Gaming

CLG ve TL karşısında nefes bile alamayan takımın bu haftaki rakiprleri TSM ve FOX. TSM karşısında kaybederler fakat FOX maçını kazanacak güçteler.

Clutch Gaming

Ligin ortada bulunan tek takımı bu hafta TL ve FOX ile oynayacak. Daha iyi bir FOX karşısında maça çıkacak ekibin iki maçı da kazanması çok zor.

100 Thieves

İşlerin kötü gittiği 100’da geçtiğimi hafta 1 galibiyet alındı. Bu hafta da FLY ve C9 karşısına çıkacak takım en az 1 galibiyet kesinlikle alır.

Echo Fox

Belki de ligin en kötü durumdaki takımı olan FOX, yine kötü durumda olan CG karşısına çıkacak. OPT maçında ise bir sürpriz olabilir.

FlyQuest

Geçtiğimiz hafta CG karşısında bile varlık gösteremediler. 100 karşısında şansları olsa da CLG karşısında puan almaları çok sürpriz olur