Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonluk Ligi (TCL) 2023 Yaz Mevsimi başlıyor!

Şampiyonluk Ligi (TCL) 2023 Yaz Mevsimi başlıyor!

Şampiyonluk Ligi’nde 2023 Yaz Mevsimi heyecanı bugün oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. 8. takım 5 Ronin’in ligden ihraç edilmesinin ardından onların yerine giriş yapan Eternal Fire’ın da kadrosunu tamamlamasıyla tüm takımlar yeni mevsime hazır. Karşılaşmalar başlamadan, takımların kadrolarına göz atalım.

Beşiktaş

Kış mevsiminin ortalarında kesinleştirdiği kadrosunu yaz mevsimi için de koruyan tek takım olan Beşiktaş, 5 Türk oyuncunun iletişim avantajıyla sezona adım atacak. Oyuncularının bireysel yetenekleri de oldukça iyi gözüken ve önceki mevsim EMEA Masters’ı ucu ucuna kazanan Kara Kartal, bu sefer son adımı atıp üst sırada gözüken üç takımdan birine çelme takarak EMEA arenasında boy göstermek istiyor.

Dark Passage

Dark Passage takım sahibi Ertuğ Okçuoğlu, kış mevsiminin sonunda yatırımını azaltacağını belirtse de League of Legends bırakılmaz, yalnızca ara verilir. HiRit gibi oldukça üst düzey bir Koreli oyuncu ve alt koridora da potansiyelli Sangchu’yu getiren Beyaz Kaplanlar, tacocat’in liderliğinde laneti kırarak EMEA Masters biletini almayı deneyecek. Yuvaya dönen Chef ve 2022 yılında BAO’nun Fenerbahçe’ye katılmasıyla performansı göz dolduran Stillnumb’ın performansları ise DP’nin başarısında kilit unsur olacak.

Eternal Fire

5 Ronin’in yerine lige dahil olan Eternal Fire, kadrosunu transfer sezonunun bitiminden sonra kurmak zorunda kaldı. Elramir ve Juuzou gibi yüksek seviye yerlilerin çoktan anlaşma sağladığı, HolyPhoenix gibi oyuncuların ise Yükselme Ligi’nde kendi planlamasına sahip olduğu bir sezonda Eternal Fire, yıldız oyuncular yerine genç ve potansiyelli oyuncularla Türk iskeletini kurdu. Güney Kore’den getirdiği iki transferin tecrübelerinin kısıtlı olması akıllarda soru işareti yaratabilse de birkaç takımın tökezlemesi durumunda EF kadrosunun play-off kapısını zorlaması imkansız gözükmüyor.

FUT Esports

Geçtiğimiz mevsimi ikinci sırada tamamlayan ve EMEA Masters’ta hayal kırıklığı yaşayan FUT Esports, en zayıf gözüken bölgesi olan nişancı pozisyonunu Kaori gibi bir isimle güçlendirerek sezona giriş yaptı. Kaori’nin KC’de yaşadığı hayal kırıklığı FUT Esports için talih kuşu oldu. Bu güçlendirme ile FUT, bu sefer BAO’lu Wildcats’i alt ederek şampiyonluğu almak ve EMEA Masters’ta başarı yakalamak isteyecektir.

DenizBank İstanbul Wildcats

Son şampiyon ise BAO ve Elramir arasındaki uyumsuzluk sonrası çareyi Ferret’ı geri getirmekte buldu. DenizBank İstanbul Wildcats, sadece BAO avantajıyla bile kesinlikle TBF oynayacak iki takımdan biri olmanın en büyük adaylarından. Fakat Ferret’ın geçtiğimiz sezon harikalar yaratan Kofte ile uyumu, bu takımın tekrar finali 3-0 kazanacak noktaya gelip gelmeyeceğini belirleyebilir. İşler bu kadar iyi giderken değişiklik yapmak her zaman soru işareti yaratacaktır. Ferret, bu soru işaretlerini ilk maçlardaki performanslarıyla hızlıca giderebilecek kalitede bir ormancı.

NASR Esports

NASR Esports, geçtiğimiz sezon Türk oyuncularından aradığı verimi alsa da Koreli oyuncuların yükünü çekmek zorunda kalmıştı. Ophelia ve Patch’in düşük performansları ve koç ekibinde yaşanan hayal kırıklığı, NASR’ı EMEA potasının dışına itti. Bu sezon ise orta koridora Whistle’ı getiren NASR, Typhoon ile daha iyi uyum sağlamalarını bekleyecek. Not etmek gerek, eğer ki kadro uyumu sağlanırsa bu takımın yetenek düzeyi her zaman şampiyonluk için aday olacak seviyede.

Papara SuperMassive

Papara SuperMassive, şaşaalı bir transfer dönemi geçirdi: Zeitnot “baba” geri döndü, yanına ise kendi tercihi olan genç Koreli Reble transfer edildi. Orman pozisyonuna 2022’de ligimizin altını üstüne getiren Chieftain transferi yapıldı. Takım, üst koridorda ise takımın ikon oyuncularından Armut’u geri dönmeye ikna etti. Bu oyuncular hem SUP’u başarıya götürmek için çalışacaklar, hem de zıplamalarını tekrar yapmak için. Bu görevde onların yanında kariyerinde sayısız başarı ve tecrübe bulunan, RNG gibi takımlarda uzun süre çalışmış koç Heart olacak. SUP için aranan şampiyonluğa en yakın sene, bu sene.

Galakticos

Galakticos da geçtiğimiz sezon yaptığı planlamayı farklı isimlerle sürdüren takımlardan. Ruep ve Sloth yerini genç Koreli Gamin ve Türk destek Carry’ye bıraktı. Nomanz’in yerine bir başka Avrupalı orta koridor Milica takıma katıldı. Herkesin hayranlıkla izlediği Soboro ve Rames ise görevlerine devam ediyor. Nova’nın liderliğinde bu takım hem potansiyelli oyuncularını yıldızlara çevirmenin hem de astronot kostümünü sırtına geçirerek EMEA Masters yolculuğu yapmanın yollarını arayacak.

Yorum ekleyin