Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL Şampiyonluk Ligi’nde (TCL) sezonun ikinci yarısı başlıyor!

LoL Şampiyonluk Ligi’nde (TCL) sezonun ikinci yarısı başlıyor!

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde ilk üç haftanın sona ermesiyle takımlar ilk yedi maçlarını oynadı ve rakipleriyle birer kez karşı karşıya gelmiş oldu. 13.11 yamasından 13.13 yamasına geçiş yapan ligde kalan yedi maça geçmeden önce takımların son durumlarına ve performanslarına birlikte göz atalım.

Ligin doğal lideri konumunda son şampiyon ve EMEA Masters şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats bulunmakta. BAO’nun olağanüstü performansı sürerken IW maçlar içerisinde tökezlese de galibiyeti bir şekilde almayı başardı ve 7-0’lık seriyle sezonun ilk yarısını tamamladı. Bu performansla normal sezonda yenilgi alsalar bile play-offlarda yine güçlü bir oyun oynayacakların sinyalini de verdiler.

Wildcats’in en yakın takipçisi ise geçtiğimiz sezonun hayal kırıklığı yaşatan takımlarından NASR Esports oldu. Orta koridora gelen Whistle transferi beklenenin çok üstünde çıkmasıyla Typhoon’un performansını özlediğimiz DP günlerine geri döndürdü. İyi bir form yakalayan NASR, IW karşısında zorluk yaşasa da ikinci sırayı alma ihtimali en yüksek ekip.

Orta sıralara geçmeden önce Beşiktaş’tan bahsetmek lazım. Geçtiğimiz sezonun ortasında oturttuğu 5 Türk oyunculu kadroyu sürdüren Beşiktaş, beklediğimizden daha az bir gelişim sağladı ama rakiplerinin düşük performansı onları üçüncü sıraya getirmeye yetti. Ligin ikinci yarısında sinerjilerinden daha iyi yararlanıp 2. sırayı zorlamaları gerekmekte.

FUT Esports ve Papara SuperMassive nerede? Kaori transferiyle geçtiğimiz sezon eksik gözüken tek role inanılmaz bir güçlendirme yapmış gibi duran FUT Esports’ta oyun kalitesi geriye gitti. Vadi’de ne yapacağını bilemez halde gözüken FUT, üç galibiyetle ligin orta sıralarında kaldı. Mojito ve Tempt’in düşük performanslarını sebebi her ne olursa olsun bir an önce düzeltmesi ve takımı ileriye götüren hamleleri yapması gerekiyor.

Papara SuperMassive’in kurduğu süper takım ise ilk haftalardan ilk kurbanını verdi: Koreli destek Reble yerini Türk oyuncu Fleshy’ye bıraktı. Bu değişikliğin önemini önümüzdeki süreçte daha net göreceğiz. Kesin olan şey ise Armut, Chieftain ve Zeitnot transferlerinden de beklenen verim henüz alınmış değil. Serin takım için tek pozitif olmaya devam ederken onun bu performansı SUP’u EMEA Masters’a götürmeye yetmeyebilir.

Daha pozitif bir hikayeye geçelim: üç galibiyet alan Galakticos bu iki takımın tersine oldukça iyi bir gelişim gösterdi. Yeni transferler Milica ve Gamin’den yüksek verim alan takım bazı maçlarda tökezlese de play-offa girmesine kesin gözüyle bakılan ekiplerden biri oldu. Eğlenceli oyunlarını daha da geliştirmelerini ve başarılı formlarını sürdürmelerini bekliyoruz.

Eternal Fire mevsimin en güzel sürprizlerinden biri olmaya devam ediyor! Mütevazı kadrosuyla oldukça iyi maçlar çıkartan ekip, üçüncü haftada önce Papara SuperMassive’i sonra da NASR Esports’u mağlup ederek ilk iki galibiyetini almayı başardı. İlk League of Legends mevsiminde taraftarın da desteğini alan EF, kalan yedi maçta göstereceği performansla play-offa kalıp kalamayacağını da belirleyecek. osman123 ve Nakyung’un çaylak mevsimlerinde rollerinin en iyi oyuncularına kafa tutmaları ise takımın 8. olma şansını oldukça düşürdü.

Son sırada kalmaktan bahsetmişken de ligin en köklü organizasyonu Dark Passage’a gelelim. İlk hafta EF karşısında aldığı galibiyetin ardından henüz galibiyet göremeyen DP, son sıraya demir attı ve işler onlar için hiç iyiye gitmiyor. Akla gelebilecek hiçbir konuda ışık göstermeyen DP’nin yama değişikliğinden pozitif yönde etkileneceğinden de emin olmak zor. DP taraftarı için işin en üzücü tarafı da bu: HiRit’in de düşüşüyle takımın herhangi bir çıkış yolu yok gibi.

İlk yedi maçta IW ve DP ligin ters kutuplarını temsil ederken ortada kalan takımların her birinin mücadeleye ortak olmayı başardığını gördük. Play-off yarışı kızışırken ŞL kesinlikle izlemeye değer bir lig olduğunu tekrar kanıtladı, hele ki şampiyonunun doğal EMEA Masters şampiyonluğu favorisi olduğunu da göz önünde bulundurursanız.

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin