Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth Takım Kartları İncelemesi

Royal Youth Takım Kartları İncelemesi

Royal Youth Takımı İncelemesi

Royal Youth, eski ismiyle Royal Bandits 2017 yılında kurulmuştu. ilk mevsimlerinde yükselme liginde oynayan takım ardından TCL 2018'de slot satın alarak yoluna devam etti. 2018 TCL kış mevsiminde lig aşamasını ikinci sırada bitirdikten sonra finale çıkmayı başardılar. Ardından Super Massive'e finalde elenen takım mevsimi ikinci olarak tamamladı. Rift Rivals'a katılarak birincilik kazandılar ve Yaz Mevsimi'nde ligi birinci olarak bitirdiler. Finallerde tekrar Super Massive'e kaybederek ikincilikle yetindiler. 2019 Kış Mevsimi'nde ise ligi üçüncü sırada kapatan takım yarı finalde elendi. 2-0 kaybettikleri seride 2-2'ye kadar geldiler fakat son oyun tekrar Super Massive'e kaybettiler. Bu sezon yine liderliğe oynayan bir takım kuran ekip, laneti kırıp Super Massive karşısında kazanıp kupayı kaldırmayı başarabilecek mi?

Armut:

Kış mevsiminin en iyi üst koridorları arasında gösterilen Armut, takıma uyum sürecini aşmış gibi gözüküyor. Closer ile beraber yaptıkları röportajda uyum sürecinin uzamasından bahsetmişlerdi ama geçen 6 ay gibi bir süreden sonra artık daha iyi bir ikili oldukları söylenilebilir.

Kış mevsimi verilerine göre Armut;

2.83 öldürme – 2.06 ölme – 6.17 Asist ile oynadı. Ayrıca 3 Sion oyununun hepsini kazanan Armut, Jax ile 2 oyunda toplam 13.00 KDA’a yaparak en iyi performansını göstermişti.

Closer:

Ligin en iyi ormancısı sıralamasında ilk üçten asla düşmeyen Closer, Kış mevsiminde de güzel performansıyla takımı zafere taşıyan isimlerden olmuştu. Gerek mikro gerek makro oyunlarda etkisini gösteren Closer, bu sezonda üstüne ne kadar koymuş göreceğiz.

Kış mevsimi verilerine göre Closer;

3.28 öldürme – 2.61 ölme – 6.33 asist ile oynadı. 5 Lee Sin oyununda 4 kez kazanan Closer, oynadığı tek Riven maçında 9 KDA ile mevsimin en iyi performansını sergilemişti.

Cyeol:

Geçtiğimizi mevsimde oynamayan Cyeol, Pilot’ın eski takım arkadaşı. Bugün itibari ile Türkiye’ye gelen Cyeol, antrenmanlara başladı. Takımın eski kadrosundan 3 oyuncu bulunması, Pilot ile beraber daha önceden oynamış olması ve Tolerant’ın uyum sürecinin kısa olması sayesinde takıma adaptesi kısa sürecek diyebiliriz. Kore’de “gelecek gösteren oyuncu” olarak seçilen Cyeol, bu sezon neler yapacak göreceğiz.

Pilot:

Geçtiğimiz sezon, geniş şampiyon havuzunun olduğunu kanıtlayan ve dengeli oyunuyla her zaman istikrarını sürdüren Pilot, takımdan ayrıldığı haberiyle hepimizi üzmüştü. Ardından geçen kısa süre sonrasında tekrar Royal Youth ile anlaştığı duyurulan Pilot tekrar ligimizde oynayacak. Bugün Cyeol ile dönen Pilot ‘da antrenmanlara başladı. Tolerant ile nasıl bir sezon geçirecekler bekleyip izleyeceğiz.

Kış mevsimi verilerine göre Pilot;

4.17 öldürme – 1.5 ölme – 6.33 asist ile oynadı. 7 Ezreal oyununda 5 kez kazanan Pilot, Lucian ile 30 KDA ile en iyi maçını oynadı.

Tolerant:

Ligin en tecrübeli destek oyuncularından biri olan Tolerant, bu mevsim Pilot ile beraber oynayacak. Agresif oyun tarzıyla kendini tanıtan Tolerant, geniş şampiyon havuzuyla dikkat çekmişti. Uyum sürecinde gittiği hiçbir takımda sıkıntı yaşamadı fakat ilk defa Koreli bir ADC ile oynayacak. Ligin sevilen isimlerinden biri olan Tolerant bakalım bu mevsim neler yapacak.

Kış mevsimi verilerine göre Tolerant;

0.69 öldürme – 3. ölme – 7.44 asist ile oynadı. 3 Rakan oyununu da kazanan Tolerant, yine rakanla 16.5 KDA sayısına ulaşmıştır.