Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon olanlar: Lara Croft

İkon olanlar: Lara Croft

En güçlü kadın karakterleri ele aldığım yazımda Wonder Woman, Jill Valentine, Chun-Li, Cortana ve Lara Croft’tan bahsetmiştim. Peki, en güçlü beş tanesinden hangisi en iyisi dersiniz? Belki herkesin cevabı farklıdır ama oyunlarda ikon olmuş karakterlerden birini seçecek olursak, Lara Croft listenin en üst sırasına rahatça yerleşir. O zaman Lara Croft’u daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Karakterin geçmişine bakarsak, arkeolog ve define avcısı bir İngiliz olduğu ve aristokrat bir aileden geldiği dikkat çeken ilk şeyler oluyor. 90’lı yıllarda tüm oyunseverlerin tanıştığı Lara Croft hem gizemli nesneleri çalan adamı engellemek hem de babasının intikamını almak için mücadele ediyor. Maceralarla dolu oyunda eşlik ettiğimiz Lara, özellikle Rise of The Tomb Raider oyunuyla beraber o kadar ünlendi ki artık onu filmlerde ve kendine özel oyunlarda ana karakter olarak görebiliyoruz.

Her yeni oyun sürümünde hem görünümü hem oynanışı hem de özellikleri değişen Lara Croft gerçek bir insan gibi büyüdü ve bambaşka biri oldu dersek yanılmayız. Her yenisinde grafiklerin iyileştirilmesi ile görünüşünün ne kadar değiştiğini merak ediyor musunuz? İşte, cevabı…

En güçlü kadın karakterlerden biri olarak tasvir edilen Lara Croft, ilk kadın karakterlerden biri olduğu için çoğunluğu erkek olan oyuncu kitlenin bir kısmından olumsuz yorumlar almıştı. Bu yorumlar, Lara Croft’un genç kızlara ve kız çocuklarına kötü örnek olacağı yönündeydi. Ancak, Lara Croft karakteri tüm bu yorumların üstünü kapatacak bir başarıya imza attı ve ikonların zirvesine yerleşti. Artık güçlü kadın karakteri denince aklımıza kendisi geliyor.