Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rocket League tamamen ücretsiz hale geliyor!

Rocket League tamamen ücretsiz hale geliyor!

2015 yılında piyasaya sürülen ve şu anda da milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan Rocket League, önceki yıllarda da en iyi oyun seçilmişti. Hal böyle olunca oyun hala popülerliğini koruyor dersek yanlış olmaz.

Oyun gelecek günlerde, yayımlanacak yeni bir güncelleme ile tamamen ücretsiz hale geliyor. Oyunun değişim geçiren bir başka yanı ise bu güncellemenin ardından artık Steam üzerinden satılmayacak, Epic Games üzerinden satılacak olması.

Oyunun geliştiricisi Psyonix, rekabetçi sezonun bitiş tarihinin süresiz ertelendiğini duyurmuştu. Bunun ardından güncellemeyle yeni bir forma kavuşacak oyunun bu detayları oyunun takipçilerini heyecanlandırmaya yetiyor.

Sözünü ettiğimiz güncelleme ise Rocket League tarihinin en büyük güncellemesi olacak. Epic Games tarafından alınmasının ardından , Psyonix tarafından tamamen ücretsiz olması zaten bekleniyordu.

Oyunun 5 yıllık piyasaya çıkışından bu yana 75 milyon oyuncu tarafından satın alındığını aktaralım. Rocket League oyununu Steam üzerinden almış olan ve aktif bir şekilde oynayan kişilerin sorun yaşamayacağı ancak yeni satın almak isteyenlerin Epic Games’in yolunu tutması gerektiğinin altı çiziliyor.

Rocket League'i tamamen ücretsiz hale getirecek o dev güncellemenin ne zaman yayımlanacağı belli değil. Beklentiler arasında ise bu yaz sonuna kadar gelmesi bulunuyor.