Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LG bir ilki başardı: Nvidia G-Sync bulanan 4K oyuncu monitörü tanıtıldı!

LG bir ilki başardı: Nvidia G-Sync bulanan 4K oyuncu monitörü tanıtıldı!

Oyuncu ekipmanları sektörüne pek çok isim katılıyor ve farklı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bir süre önce ASUS’un minik RGB klavyesi ortaya çıkmış, farklı varyasyon sunmasıyla dikkat çekmişti. İşte oyuncu ekipmanlarına yeni bir alternatif de LG’den geldi. LG, yeni oyuncu monitörü UltraGear 27GN950'yi duyurdu.

Bu monitörün ilginç yanıysa dünyada ilk kez 4K çözünürlüğe ve bunun yanında 1 ms gecikme süresine sahip, Nvidia'nın G-Sync teknolojisini bir araya getirmiş olması. Elbette etkileyici özellikleri sebebiyle oyuncuların gözdesi olacak olan bu monitör, LG’nin imzasını taşıyor.

Teknoloji devi LG, dünyada ilk kez Nvidia'nın G-Sync teknolojisi ile donatılmış olan 4K 1 ms oyuncu monitörünü tanıttı.

UltraGear adlandırmasıyla karşımıza çıkan LG’nin oyun monitörü, benzersiz bir oyun deneyimi sunmak amacıyla geliştirilmiş. Ekran genişliğinin 27 inç olduğu aktarılan monitörün,  IPS yapısına sahip olduğunun altı çiziliyor.

LG UltraGear 27GN950 modeli DCI-P3 renk uzayının yüzde 98'ini karşılıyor deniyor. Bu da oyuncuların oyun sırasında daha doğru renklerle karşılaşmasını sağlıyor. 144 Hz ekran yenileme oranı sunan UltraGear, 4K çözünürlüğünde UHD görüntüleri 10 bitte ve neredeyse kayıpsız olarak sunuyor.

LG UltraGear 27GN950 teknik özellikleri

Ekran: 27 inç IPS

Çözünürlük: 4K UHD (3.840 x 2.160 piksel)

Parlaklık: 400 nit

Renk Gamı: DCI-P3'ün yüzde 98'i

Renk Biti: 1.07 B

Yenileme Oranı: 144 Hz

Tepki Süresi: 1 ms GTG

HDR: Mevcut, VESA DisplayHDR 600

Uyumluluk: Nvidia G-Sync

Bağlantı: 2 x HDMI, 1 x DisplayPort, USB Type-A 3.0, ses çıkışı

UltraGear 27GN950'nin fiyat ve çıkış tarihini henüz belli olmasa da oyuncuların oldukça ilgisini çekecek bir parça olacak gibi görünüyor.