Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Risk of Rain 2, rekor rakama ulaştı!

Risk of Rain 2, rekor rakama ulaştı!

Hopoo Games ve Gearbox Publishing bu sabah Risk of Rain 2’nin 3 milyondan fazla oyuncusu olduğunu resmi Twitter hesabından teşekkür ederek duyurdu.

 

2019’’da tüm platformlarda erken erişim ile çıkış yapan ve resmi olarak 11 Ağustos 2020 tarihinde çıkış yapan,  türlü haritalarda loot yapıp, canavar kesip biçtiğimiz üçüncü şahıs nişancı türünden bu oyun çoğu oyuncu tarafından çok sevilmişti. Gerçekten de sevilmeli, çünkü arkadaşlarla oynanabilecek en harika oyunlardan biri. Ama ne yazık ki oyun maksimum dört kişiyle oynanabiliyor.

 

Oyun şöyle oynanıyor, belirli zorluklarda belirli haritalara giriyorsunuz daha sonra haritanın belirli yerlerinde eşyalar bulup bunları üzerinize donanıyorsunuz böylece her haritanın sonunda gelen boss’ları kesmeniz kolaylaşıyor. Haritanın sonundaki bossları kestikten sonra da yeni ve daha zorlu bir haritaya geçiyorsunuz ve böyle böyle yeni karakterler açıyorsunuz. Oyun gerçekten oynanmaya, zaman ayırmaya ve para harcamaya değer, her ne kadar fiyatı biraz pahalı gelse de. Aslında bu tür, bu büyüklükte bir oyunun 3 milyon kullanıcıya ulaşması oldukça şaşırtıcı ve iyi bir rakam. Dolayısıyla aklımıza gelen soru şu oluyor: Acaba battle royale türü oyunlar yavaş yavaş yerini, yani liderliği hack & slash tarzı oyunlara mı bırakacak?