Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple Fortnite’ı silmeden önce oyundan 360 milyon dolar kazanmış!

Apple Fortnite’ı silmeden önce oyundan 360 milyon dolar kazanmış!

Dünden beri gündem konusu olan Epic Games imzalı Fortnite Mobile'in hem App Store'dan hem de Play Store'dan silinmesi, farklı bir noktaya evriliyor. Hatırlatmak gerekirse Fortnite her iki uygulama mağazasından da silinmesinin ardından Epic Games, hem Google'a hem de Apple'a dava açmıştı. Bu davayı destekleyenler arasında Apple ile sorunlar yaşayan ve yine onunla da davalık olan Spotify, yer almıştı. İşlerin iyice seyrinin değiştiği birkaç saat içinde, Apple'ın Fortnite sayesinde toplamda 360 milyon dolar kazandığı ortaya çıktı. 

Apple'ın App Store'dan çekmeden önce Fortnite'tan 360 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. O dönemde oyuna oyuncular tarafından 1.2 milyar dolar harcama yapıldı. Bu arada Google da Fortnite’ın Play Store sürümünden 10 milyon dolar kazandı.

Business Insider, Apple'ın Epic Games imzalı Fortnite’ın iOS kullanıcılarına sunulmasından bu yana yaklaşık 360 milyon dolar gelir elde ettiğini gösteren SensorTower tahminlerini paylaştı.Oyuncular, normalde ücretsiz oynanabilen oyunda, oyun içi harcamalar, kıyafetler veya özel etkinliklerde ücret ödüyor. Bunlar ise toplamda 1,2 milyar dolara tekabül ediyor. Oyun aynı zamanda 133,2 milyon kez indirildi.