Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EA, abonelik hizmetini EA Play olarak değiştiriyor

EA, abonelik hizmetini EA Play olarak değiştiriyor

Sevilen oyunlara imza atan EA, hizmetinin adını güncelliyor. Yeni açıklandığı kadarıyla EA abonelik hizmetini EA Play olarak değiştiriyor. EA yeni abonelik hizmetini yeniden markalaştırdığını ve pekiştirmek için değiştirdiğini duyurdu.

Önceden birkaç farklı isim altında işletilirken, şimdi hepsi EA Play adlı yeni bir isimlendirme altında olacak. Bu muhtemelen hem karışıklığı önlemek hem de Steam'e geçişini daha çekici hale getirmek için bir girişim olacak gibi duruyor.

Kafa karaştırıcı olmasının nedenleri arasında söz konusu hizmetin PC sürümü Origin Access, konsollardaki sürümün ise EA Access olarak adlandırılıyor olmasından kaynaklanıyordu. EA artık hem EA Access hem de Origin Access'i, EA Play adlandırmasında toplayacak. Eskiden Origin Access Premier olarak bilinen hizmet ise artık EA Play Pro olacak konumlandırılacak. 

EA Play aboneliği için 4,99 dolar ve Play Pro aboneliği için 14,99 dolar ödenmesi gerekiyor. Bu markanın, abonelik hizmetinin Steam'e ulaşmasından kısa bir süre önce gelmesi ise şaşırtmıyor. EA'nın abonelik hizmeti hiçbir zaman Xbox Game Pass kadar iyi tanıtılmamış olsa da, aynı şekilde çalıştığını söylemekte fayda var.

Yani hizmet için çeşitli oyunlara erişim karşılığında bir abonelik ücreti ödersiniz. Abonelik boyutu, Basic veya Premier aboneliklerini satın almanıza bağlı olarak değişiyor yani yeni adıyla EA Play veya Play Pro abonelikleri.

Merak ediyorsanız, eskiden EA Play olarak adlandırılan EA etkinliğinin adı artık EA Play Live olacak. EA Play abonelik hizmeti 18 Ağustos'ta başlayacak.