Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games yardım kuruluşları için 6 milyon dolar topladı!

Riot Games yardım kuruluşları için 6 milyon dolar topladı!

Dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan League of Legends'ın geliştirici şirketi Riot Games 6 milyon dolarlık bir yardım topladığını duyurdu. Sosyal Etki Fonu olarak adlandırılan bu bağış kampanyası için çalışmalarını sürdüren şirket dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için bu bağışları topluyor ve kar amacı gütmeyen derneklere de bağış yapıyor. 

ImpactAssets birlikteliği ile gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplanan bağış, oyuncuların cömertliği sayesinde kısa sürede toplandı. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için toplandığı aktarılan bu bağışın, Riot Games’in küresel ve yerel düzeyde düzenleyeceği kampanyalardan yalnızca biri olduğu söyleniyor. 

Karma Bağış Toplama Kampanyası şu an için hala devam ediyor. 10 Nisan ve 23 Nisan 2020 tarihleri arasında bağış toplayan şirket, League of Legends oyuncularının oyuna giriş yaptığı sırada bölgelerindeki yerel sivil toplum kuruluşlarından birisine oy bile verebiliyor.

Riot Games ise bu oylamanın sonucunda, toplanan bağışın yüzde 50'sinin bu yardım kuruluşa verileceğini açıkladı. Bunun yanında diğer yardım kuruluşları da yardım havuzundan yüzde 25 oranında faydalanabiliyor olacak.