Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kısa sürede yeni rekor: Call of Duty: Warzone 50 milyona ulaştı

Kısa sürede yeni rekor: Call of Duty: Warzone 50 milyona ulaştı

Geçen aylarda kullanıcıların beğenisine sunulan ve ilk gecesinde 6 milyondan fazla indirilen Call of Duty: Warzone kısa süre içinde yine bir rekor kırıyor. 50 milyonluk kullanıcı sayısına ulaşan oyunun ücretsiz sunulmasıyla ve COVID-19 sonrası evde karantinada kalanlar ile birlikte bu kadar büyük yükselişe geçtiği tahmin ediliyor. 

30'dan fazla oyun serisi bulunan Call of Duty oyun dünyasının en popüler oyunları arasında yer alıyor. Hikaye kurgusuna bağlı kalınan oyunun oyunseverler tarafından tam not aldığı biliniyor. 

Bildiğiniz gibi Call of Duty: Warzone 10 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor olan oyunun sunduğu yüksek grafik kalitesi de çevrim içi oyunu iyice cazip hale getirdi. Oyunun ilk günkü başarısının ardından bir ay geçmişken, Warzone hakkında Twitter üzerinden bir tweet paylaşıldı. Activision resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Call of Duty: Warzone'un 50 milyon kullanıcıyı geçtiği müjdesini verdi. 

İlk paragraflarda bahsettiğimiz gerekçelerin yanında bir de oyunun popüler oyun modu Battle Royale şeklinde sunulması kullanıcı sayısını iyice artırmış durumda. Önümüzdeki günlerde bu rakamların çok daha üstüne çıkması beklenen oyun hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle yorum yaparak paylaşabilirsiniz.