Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyun becerilerinizi artıracak oyuncu ekipmanları

Oyun becerilerinizi artıracak oyuncu ekipmanları

Oyun oynamayı seviyorsanız mutlaka oyuncu ekipmanlarına ayıracağınız bir bütçeniz de bulunuyordur. Oyuncu ekipmanları da gerçekten oynayacağınız oyuna göre seçmeniz gerekiyor. Bu noktada sizler için hem bilgisayarda hem de konsol tarafında ekipman önerileri sunacağız.

Oyun oynamak için en iyi donanım geniş bir ifade olarak görülebilir ve bugünkü durumumuzda kulaklıklar, oyuncu fareleri, klavyeler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, oyun kolları ve daha fazlası gibi bir dizi popüler ekipman arasında sürekli yenilerinin çıkmasıyla bir öncekinin eskidiğini görüyoruz. Yine de uzun yıllar kullanılabilen bu elektronik cihazlar, sizin özenli kullanımınızla daha da uzun ömürlü oluyor.

Bunların yanında oyun becerilerinizi artıracak oyuncu ekipmanları listesiyle sizleri karşılıyoruz.

Oyuncu Kulaklığı: Sennheiser Game Zero

Kulaküstü kulaklıkları seviyorsanız bu kulaklık tam size göre. Sennheiser’ın müzik endüstrisindeki forsundan bahsetmemize sanıyoruz gerek yok. Markanın en başarılı oyuncu kulaklıkları arasında yer alan Sennheiser Game Zero, “EAR” teknolojisiyle G4ME ZERO akustik performans ve netlikte en iyiyi hedefleyenlere sesleniyor.

Tasarımsal açıdan özel çizgiler bulanan kulaklıkta kapalı kapsül tasarımı ve yeni 3 katmanlı kulak yastıklarıyla izolasyon sağlayarak oyunlardaki en düşük frekanstaki detayları bile duymanızı sağlayan sisteme sahip.

Kablolu olarak sunulan konfor ve izolasyonu bir arada sunan kulaklık, profesyonel pilot kulaklıklarından ilham alarak tasarlanmış. Kulağa göre şekil alan köpük sistemiyle kulaklık konforlu bir kullanım sunuyor.

Kapalı kulaklık kapsülü tasarımı sayesinde dışarıdan gelen sesler ile oyun sesleriniza arasına net bir çizgi çekiyor. Tabii bu izolasyon sizin oyununuzun dışarıdan duyulmamasını da sağlıyor. Kolay bir şekilde de taşınabilen kulaklık birçok yönden avantajlı bir ürün. Kulaklığın Türkiye’de satışı bulunuyor.

Oyuncu Faresi: Logitech G900 Chaos Spectrum

Oyun faresi denildiğinde akla gelen isimler arasında yer alan Logitech, G900 Chaos Spectrum faresiyle oyuncuların gözdesi konumuna yükseliyor. Tasarımsal açıdan zarif hatları bulanan oyuncu faresi, ele tam oturan bir yapıda tasarlanmış.

1 milisaniyelik bildirim hızı ve yüksek oranda optimize edilmiş 2,4 GHz kablosuz bağlantısıyla donatılan Chaos Spectrum, profesyonel seviyede refleks gösterebilmeniz için inanılmaz yanıt verme özellikleri sunuyor.

Mekanik eksenli tuş takımına sahip olan ürünün tümüyle yapılandırılabilir tuş düzeni ve her iki elle kullanıma uygun tasarım; avuç içi, pençe ve parmak ucu kavrama dahil neredeyse tüm farayi kolaylıkla kavrama tarzlarına uyuyor, sol ve sağ elle kullanımı ise mümkün kılıyor.

Gecikme süresinin önemli olduğu oyunlarda tercih edilen bir oyuncu faresi olan Logitech G900 Chaos Spectrum en iyi espor oyuncularının da kullandığı modeller arasında yer alıyor. Özelleştirilebilir tasarımıyla fark yaratan oyuncu faresininin aynı zamanda kablolu ve kablosuz kullanımları mümkün.

Oyuncu Klavyesi: Razer BlackWidow Chroma V2

Razer oyuncu olanların bildiği ve oyuncu ekipmanlarıyla ün salmış bir marka. Razer BlackWidow Chroma V2 renkli klavyesi ise hem kadın hem erkek bütün oyuncuların hayali süsleyecek güzellikte tasarlanmış.

Razer BlackWidow mekanik oyun klavyesi karşımıza ilk olarak 2010 yılında çıkmış, kısa sürede espor oyuncularının tercih ettiği ve dünya çapında en popüler hale gelen oyuncu klavyesi olmuştu. Razer Mekanik Tuşlu klavyesini tanıtılmasıyla tahtını iyice sağlamlaştıran Razer,

aydınlatma ile güçlendirilen Razer BlackWidow Chroma V2 ile yalnızca etkileyici renk spektrumu ile değil aynı zamanda kişiselleştirilmiş ışık kontrolleri sayesinde kendinizi ifade etmeniz için eşsiz bir özgürlük alanı sunuyor.

Razer, her klavye tuşunda 80 milyon tuş vuruşuna ulaşabileceğinizi iddia ediyor. Oyununuzu bir üst seviyeye taşımak için özel olarak tasarlanan bu ödüllü klavye, optimum hızda ideal hızlarda çalışıyor. Hem PC hem de Mac ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve geçişinizi biraz daha kolay hale getirmek için ücretsiz bir USB portu ile birlikte geliyor.

Oyun Monitörü: Dell SE2417HG

Oyun monitörü gerçekten de önemli. Bu noktada karşımıza Türkiye’de de satılan Dell SE2417HG çıkıyor. Tasarımsal açıdan çok da farklı olmayan ancak hız açısından en yüksek performansta çalışmak üzere tasarlanan Dell SE2417HG, aklınıza gelebilecek her şeyle uyumlu çalışmasıyla dikkat çekiyor. 60Hz'de 1920 x 1080 çözünürlükle tasarlanmış olup, 2ms tepki süresi ve TN Panelleri içeren monitörde sunulan çözünürlük gerçekten de başarılı duruyor.

Bu monitöre, özel tepki süresi ve yenileme hızı nedeniyle 'oyun monitörü' deniyor. PC dışındaki tüm platformlarda da rahatlıkla kullanılabilir Dell SE2417HG PC, XBOX veya PlayStation konsolunuz ile uyumlu çalışıyor. Ciddi bir oyuncuysanız, bu monitör oyun stilinizi özelleştirmenize izin veren altyapısıyla dikkatinizi çekecektir ve ekranınıza mümkün olan her şekilde erişmenizi sağlıyor.

Oyun kolu: Logitech Kablosuz F710

Farklı oyun kolları arayanlar için Logitech Kablosuz F710, güvenilir bir markanın da imzasıyla karşımıza çıkıyor. Çoklu platformlar için mükemmel bir tercih olan Logitech Kablosuz F710, oyunu tam anlamıyla ellerinizde hissetmenizi sağlayan çift titreşimli geri bildirim sensörlere sahip.

F710 etkileyici bir şekilde kablolarla bağınızı tamamen kesmenizi sağlayan kablosuz bir bağlantı ile birlikte geliyor. Böylece en üst düzeyde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyun dünyası sürekli büyüyor ve ekipmanınızı geliştirmek her zaman önemli. Rekabetçi bir oyuncuysanız, kesinlikle kullanıcıya uyum sağlayabilen ve kullanıcıya özgü bir ekipman ile oyununuzu oynamak istersiniz. Logitech'in markası tarafından özel olarak tasarlanan profiler yazılımı, tüm kontrollerin programlanabilir olmasını sağlayarak farklı bir deneyim sunuyor.

Bu, özellikle Android TV'lerle de çalışabilen bir oyun kolu olduğundan, Logitech kullanıcıya standart Android denetimlerinin yanı sıra navigasyon konusunda hiçbir sorun yaşamamanız için talimatlar da sunuyor. Üstün donanım ve gelişmiş kontrol özellikleri söz konusu olduğunda, Logitech Kablosuz F710 tercih edilebilir.