Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, yakın zamanda Hindistan’a özel bir sunucu açabilir

Riot Games, yakın zamanda Hindistan’a özel bir sunucu açabilir

Riot Games, kullanıcılarına daha iyi bir oyun tecrübesi sunabilmek için yıllardır çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan biri de bölgeye özel sunucuların kurulması. Bu sayede oyuncular, çok daha düşük pingler ile oyunlarını oynuyor ve bir bakıma internet problemlerinden kurtulmuş oluyor. Son bir gelişmeye göre Riot’un yeni hedefi ise Hindistan.

Hindistan, nüfus olarak çok kalabalık bir ülke. Bu kalabalığın içinde video oyunu oynayanların sayısı da azımsanmayacak kadar yüksek. Fakat Riot Games, Asya ülkelerinde olduğu gibi burayı tekeline almış durumda değil.

CS:GO, Dota 2 gibi oyunlar, son zamanlarda da PUBG Mobile, Hindistan’daki oyuncu kitlesi tarafından en çok tercih edilenler arasında. Bunun en büyük sebebi ise bu oyunları Hindistan’a özel sunucularının bulunması. Bu sayede kullanıcılar, kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabiliyor.

Riot yeni FPS oyunu VALORANT’ı çıkarmasıyla birlikte, Hintlilerin de gözdesi olmak için çalışmalar yapacak gibi duruyor. Bir kullanıcı, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden bir tweet atarak “Hindistan’a özel sunucu” başlığıyla isteğini Riot Games’in kurucu ortaklarından biri olan Marc Merrill’e iletti. Merrill’in cevabı ise kısaydı: “Sabır.”

Kurucu ortağın bu cevabıyla birlikte Riot’un ülke özelinde bir çalışma yaptığı neredeyse kesinleşmiş oldu. Hindistan’da mobil oyun sektörü çok geniş bir vaziyette. League of Legends’ın mobil versiyonu olan Wild Rift’in de duyurulduğu düşününce, Hindistan için özel bir sunucunun çok uzakta olmadığını söylemek yanlış olmaz.