Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mert Tanrıverdi, Schalke 04 Akademi’nin koçu oldu!

Mert Tanrıverdi, Schalke 04 Akademi’nin koçu oldu!

Schalke 04 Esports’ta yardımcı menajer görevini sürdüren Mert Tanrıverdi, MoSiTiNg ile yolların ayrılmasıyla akademi takımında boşlana koç koltuğuna oturdu.

Türkiye espor tarihinin eskileri arasında yer alan Mert, Royal bünyesinde geçirdiği 2 yılın ardından LEC temsilcisi Schalke 04 Esports ile anlaşmaya vardı. Ülkemizden yurt dışına transfer olan ilk menajer oldu ve Avrupa’nın en büyük liginde görev aldı. Schalke 04 as takımı iyi bir performans sergileyemedi ancak akademi takımı Alamanya ligini şampiyon tamamladı. EU Masters’a gidecek takımdan ayrılık haberi geldi. MoSiTiNg ile yolların ayrıldığı, akademi takımının koç pozisyonuna Mert Tanrıverdi’nin getirildiği duyuruldu.

Türkiye’de Victorious Ace, Galatasaray Esports, Royal Bandits ve Royal Youth gibi organizasyonlarda görev aldıktan sonra Avrupa’ya açılan Tanrıverdi Schalke ile anlaşmıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre Mert’in yeni görevi EU Masters’da Schalke 04 Akademi’nin başına geçmek oldu. temsilcimizin yanında yedek koçlar da yer alacak.

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle Flank Esports Twitch kanalı üzerinden bir söyleşi yapmış, daha önce konuşulmayanları konuşmuştuk. Mert’e yeni görevinde başarılar diliyoruz!