Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CK 2020 Bahar Mevsimi’nde final eşleşmesi kesinleşti!

CK 2020 Bahar Mevsimi’nde final eşleşmesi kesinleşti!

Yarı finalde Element Mystic'i 3-0 ile geçen Team Dynamics ve Brion Blade'i 3-1 mağlup eden Spear Gaming, CK 2020 Bahar Mevsimi Finali'ne yükseldi.

2021 yılında partnerlik sistemine geçecek olan LCK'de bu yıl klasik format son bulacak. CK değişecek ve yerini Akademi Ligi'ne bırakacak. Tabii 2021'e kadar tamamlanması gerekn 2 mevsim bulunuyor. Bunlardan biri şu sıralar oynaan CK 2020 Bahar Mevsimi. Ligde yavaş yavaş play-off'ların sonuna gelindi. Yarı final eşleşmelerinin galipleri Team Dynamics ve Speag Gaming, final biletini kapan takımlar oldu.

Bu mevsim CK'de normal sezonu lider tamamlayan Seorabeol Gaming, direkt olarak LCK Elemeleri'ne katılmaya hak kazandı. Geride kalan takımlar Team Dynamics, Brion Blade, Spear Gaming ve Element Mystic ise play-off'lara kaldı. Play-off'ların ilk turu olan yarı finalde Element Mystic'i 3-0 ile geçen Team Dynamis finale ilk yükselen takım oldu. Diğer eşleşmede Brion Blade'i 3-1 mağlup eden Spear Gaming ise adını finale yazdıran ikinci takım olmayı başardı.

Team Dynamics'in kadrosunda birçok taraftarın tanıdığı iki isim bulunuyor. Bunlar Rich ve Kuzan. Rich daha önce profesyonel olarak Heroes of The Storm oynuyordu ve 2019'da League of Legends'a geçmeye karar vermişti. Kuzan ise LCK'in tanınan orta koridorlarından bir tanesi.

Spear Gaming tarafında ise yakından tanıdığımız bir oyuncu var. Daha önce Youthcrew forması giyen Koreli destek Zzus, Spear Gaming'in alt koridor ikilisinden bir tanesi. 

Finalin kazananı, Griffin, SANDBOX Gaming ve Seorabeol Gaming'in katılım sağladığı LCK 2020 Yaz Mevsimi Elemeleri'nde boy gösterme hakkı kazanacak.