Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT, mobil ve konsollar için de çıkış yapabilir

VALORANT, mobil ve konsollar için de çıkış yapabilir

Son dönemlerde oyun dünyasını ve rekabetçi sahneyi meşgul tutan VALORANT hakkında her geçen gün yeni bir bilgi geliyor. Oyunun kapalı betaya çıkmasının üzerinden 2 hafta geçti. Geçtiğimiz süre boyunca da oyuncular üzerinde ortalama olarak iyi bir izlenim bıraktı. Peki, popülerliğini arttırarak devam eden FPS oyunu, başka platformlara da gelecek mi?

VALORANT, ilk duyurulduğu andan itibaren birçok FPS severin dikkatini çekti. Hatta oyunun yapımcısının Riot Games olması, bu türe aşina olmayan insanlarda da merak uyandırdı. Oyunun tam çıkış tarihi henüz belli olmasa da kapalı betası 7 Nisan tarihinde seçili bölgelerde başladı.

Kapalı betasıyla birlikte oyun, Twitch üzerinde rekor izleyici sayılarına ulaştı. Hem anlık izleyici sayısında hem de toplam izlenme saatinde rakiplerini birer birer geride bırakan VALORANT, profesyonel oyuncuların da odak noktası oldu.

Her geçen gün, farklı oyuncuları profesyonel olarak oynayan oyuncular, oynadıkları oyunu bıraktıklarını ve espor kariyerlerine VALORANT ile devam edeceklerini açıklıyor. Bu da oyunun, kitle tarafından ne kadar sevildiğine ve önünün çok açık olduğunu düşündüklerini gösteriyor. Tabi bunu zamanla göreceğiz.

Peki VALORANT, yaşamını sadece PC üzerinde mi devam ettirecek? Bu sorunun, düne kadar bir cevabı yoktu. Fakat oyunun direktörü Joe Ziegler verdiği bir röportajda, oyunun diğer platformlara da çıkış yapabilmesi için opsiyonlar aradığını doğruladı. İlk önceliklerinin PC üzerinde tam bir deneyim sunmak olduğunu belirten Ziegler, yakın bir zamanda diğer platformlar için bir çalışma yapılmasının doğru olmadığını da ifadelerine ekledi.