Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri T1, VALORANT turnuvası düzenleyeceğini duyurdu

T1, VALORANT turnuvası düzenleyeceğini duyurdu

Henüz kapalı betasının çıkmasının üstünden çık kısa bir süre geçmesine rağmen VALORANT, turnuvalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan T1, 16 Nisan’da bir VALORANT turnuvası yapacağını duyurdu. Duyuru, takımın resmi sosyal medya hesaplarından yapıldı.

VALORANT Kapalı Betası, 7 Nisan’da seçilmiş bölgeler için başlamıştı. Betanın ilk günü Twitch üzerinde 1.7 milyondan fazla anlık izleyiciye ulaşan oyun, espor organizasyonlarına da hızlı bir giriş yapacak gibi duruyor. 14 Nisan’da Kuzey Amerika merkezli espor takımı 100 Thieves’ın VALORANT turnuvası yapacağını duyurmasının ardından, kervana T1 de katıldı.

Hali hazırda bir VALORANT takımı kurmaya başlayan Kore ekibi, yapacağı turnuvayı da bu takımın etrafında şekillendirecek. Takım tarafından yapılan duyuruda, organizasyonda bazı içerik üreticilerin ve yüksek seviyedeki oyuncuların bulunacağı belirtiliyor.

Nerd ST Gamers tarafından düzenlenecek olan organizasyon, T1’in resmi Twitch kanalı twitch.tv/t1esports’tan canlı olarak yayınlanacak. Turnuva, Türkiye saati ile 20.00 civarlarında başlayacak.

VALORANT Kapalı Betası’na herkes erişemiyor. Oyuna giriş yapabilmek için yapmanız gereken bazı şeyler var. Öncelikle Twitch hesabınızla Riot Games hesabınızı bağlamanız gerekiyor. Daha sonra ise bağladığınız Twitch hesabınızla, dropların aktif olduğu VALORANT yayınlarını izlemeniz gerekiyor. Sunucu kapasitesini aşama aşama arttırdığını belirten Riot ekibi, oyunun stabilliğini bozmamak ve aşırı yüklenmenin önüne geçmek için böyle bir yol izlediklerini belirtiyor.

Siz VALORANT’ı oynama şansı buldunuz mu? Eğer oynadıysanız ilk izlenimleriniz neler? Yorumlara yazacağınız fikirlerinizi merak ediyoruz!