Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, VALORANT’ta güvenlik açığı bulanlara $100,000’a varan ödüller teklif ediyor

Riot Games, VALORANT’ta güvenlik açığı bulanlara $100,000’a varan ödüller teklif ediyor

Riot Games, son çıkardığı FPS oyunu VALORANT için ipleri en başından sıkı tutmayı planlıyor. Hile konusunda yıllardır oldukça sıkı bir tutum izleyen şirket, yeni oyunları için de bu tutumu devam ettirecek gibi duruyor.

Geçtiğimiz günlerde bir makale yayımlayan Riot Games, VALORANT’ın anti-cheat sistemi olan Vanguard’da herhangi bir açıklık bulana ödül teklif edeceğini duyurdu. Bu ödülün miktarı ise $100,000’a kadar çıkabilir.

Son dönemlerde topluluk içinde çok fazla konuşulan Vanguard, bilgisayarlardan bilgi toplamakla suçlanıyordu. Fakat Riot tarafı yaptığı açıklamayla bunu kesin bir dille reddetti ve programın kodlamasının Microsoft tarafından onaylandığını açıkladı.

Riot Games, şirketlerin güvenlik sistemlerinde bir açıklık bulunduğunda bunu ödüllendiren HackerOne şirketi ile beraber çalışıyor. Linke tıkladığınız zaman hangi açıkların, ödüllendirileceği miktarı görebiliyorsunuz. Riot ve HackerOne işbirliği ise yeni bir gelişme değil. Riot Games, geçtiğimiz 6 yıl boyunca sistem açıklarını bulan insanlara iki milyon dolardan fazla bir ödeme yapmıştı.

VALORANT rekor kırdı

VALORANT Kapalı Betası, çıkışıyla birlikte rekorları da alt üst etti. Çıkış yaptığı ilk gün, Twitch üzerinde anlık 1.7 milyondan fazla izleyici tarafından izlenen oyun, toplam izlenme süresinde rekor kırdı. Twitch üzerinde bir haftada 128,12 milyon saat izlenen oyun, Apex Legends ve League of Legends’ı geride bırakarak bu alanda liderlik koltuğuna oturdu.

Oyunun bu popülaritesi devam edecek mi, yoksa ilerleyen günlerde sönecek mi hep beraber göreceğiz.